Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 11d. 16:11

Nerijus Juška: „Projektas „Neprilygstami baleto talentai“ – išskirtinis kultūros įvykis“

Nerijus Juška ir Olga Konošenko
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nerijus Juška ir Olga Konošenko

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) lapkričio 18-19 d. įvyks garsaus tarptautinio baleto festivalio „Open Dance“ projekto „Neprilygstami baleto talentai“ koncertai. Juose žiūrovai išvys ne tik garsių Rusijos baleto žvaigždžių pasirodymus, bet ir galės įvertinti Lietuvos solistų Nerijaus Juškos, Olgos Konošenko ir Martyno Rimeikio talentus.

„Pasistengėme sudaryti tokį repertuarą, kuris leistų Lietuvos publiką supažindinti tiek su šiuolaikinių baletmeisterių kuriama choreografija, tiek su šedevrais, kuriais garsėja Rusijos baleto mokykla, – teigė festivalio „Open Dance“ direktorė Jekaterina Galanova. – Numerius atliks aukščiausio lygio artistai iš Maskvos Didžiojo, Sankt Peterburgo Michailovskio ir Marijos teatrų, o taip pat projekte pakvietėme dalyvauti kolegas iš Lietuvos. Jų pasirodymai atitinka mūsų projekto koncepciją.“

Galimybe artimiau susipažinti su Lietuvos kolegomis džiaugėsi Sankt Peterburgo Marijos teatro primarijus Igoris Kolbas.

„Kad projekte pasirodys ir Lietuvos artistai, man buvo netikėta ir labai įdomu, nes su lietuviais scenoje susitinkame retai. Tokie projektai suteikia galimybę susipažinti ir užmegzti bendradarbiavimo planus, – teigė nusipelnęs Rusijos artistas. – Šie koncertai – ne vientisas spektaklis, o geriausių baleto numerių rinkinys. Jei vienas spektaklis žiūrovui gali nepatikti, tai šiame koncerte jis tikrai pamatys tai, kas sužavės.“

Jau daugiau nei 20 pasaulio šalių apkeliavusiame projekte LNOBT solistai Nerijus Juška ir Olga Konošenko atliks ištrauką iš baleto „Raudonoji Žizel“ pagal B.Eifmano choreografiją.

„Šį spektaklį Lietuvos žiūrovai labai mėgsta ir gausiai lanko, todėl būtent jo ištrauką pasiūlėme projekto organizatoriams, – pasakojo baleto šokėjas. – Projekto „Neprilygstami baleto talentai“ atvykimas į Lietuvą yra svarbus kultūros įvykis – tokio lygio renginių Lietuvoje vyksta retai. O tai, kad pasaulinės žvaigždės pakvietė ir mus prisijungti prie projekto, yra didelis įvertinimas.“

O.Konošenko kartu su Martynu Rimeikiu būsimuose koncertuose atliks dar vieną numerį, kuriam choreografiją sukūrė LNOBT Baleto skyriaus meno vadovas Krzysztofas Pastoras. Tai bus vienintelis koncertų numeris, kuris bus sušoktas, skambant gyvai muzikai.

„Visi projekto kūrėjai ir šokėjai į Vilnių atvyks vos dieną prieš pirmąjį koncertą, todėl turėsime skubėti, kad savo pasirodymą sėkmingai įterptume į bendrą programą. Su M.Rimeikiu šoksime, skambant fortepijono muzikai ir dainuojant LNOBT solistei Julijai Stupnianek“, – džiaugėsi O.Konošenko.

Be Lietuvos solistų, žiūrovai scenoje išvys A.Staškevič ir M.Lobuchino duetą iš Didžiojo teatro, kuris atliks pas de deux iš baleto „Esmeralda“, šeimyninis Anastasijos ir Denisas Matvijenkų duetas sušoks grand pas iš baleto „Don Kichotas“, Michailovsko teatro duetas I. Perren ir M.Šemiunovas – Adagio iš baleto „Spartakas“, nepakartojamą Camile Saint-Saenso „Gulbę“ šoks Igoris Kolbas, pas de deux iš P.Čaikovskio „Gulbių ežero“ šoks Kristina Kretova ir Danila Korsuncevas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/