Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 21d. 09:07

Neringa per Jonines kviečia į folkloro festivalį

Festivalis Kuršių nerijoje „Tek saulužė ant maračių“
Vytauto Petriko nuotr. / Festivalis Kuršių nerijoje „Tek saulužė ant maračių“
Į Lietuvos kultūros sostinę Neringą birželio 21–23 d. grįžta tradicinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“ su daugiau nei dviem dešimtimis kultūrinių renginių, edukacinių dirbtuvių, sveikatinimosi veiklų, koncertų ir kitų šventinių pramogų. Birželio 23-ąją festivalį vainikuos Joninės Nidoje, lydimos nuotaikų, kurias dovanoja trumpiausios metų naktys.

Festivalio organizatoriai pasiūlys atgaivinti kūną ir sielą novatoriškose miško ir gongų maudynėse, garso masažuose, lėto gyvenimo pamokose, gamtos stebėjimo žygiuose. Prisiliesti prie baltų ir kuršininkų etnokultūros kvies tautodailininkai ir etnografai žoliavimo, amatų ir rankdarbių dirbtuvėse.

Muzikos ir šokio mylėtojus džiugins festivalio atidarymo ir net trys vakaro koncertai, kuriuose pasirodymus surengs ponia Yuko Yamasaki (Japonija), svečiai iš Vengrijos „Cifra Műhely“, multiinstrumentalistas Daumantas Lukošiūnas, muzikos projektas „Tykumos“, folkloro ansambliai „Giedružė”, „Aušrinė“ ir daugelis kitų atlikėjų.

Vytauto Petriko nuotr./Festivalis Kuršių nerijoje „Tek saulužė ant maračių“
Vytauto Petriko nuotr./Festivalis Kuršių nerijoje „Tek saulužė ant maračių“

Tradicine festivalio „Tek saulužė ant maračių“ kulminacija tapusi Joninių šventė birželio 23–ąją suskambės folkloro garsais pievoje prie Nidos uosto.

„Neringa kviečia švęsti vasarą ir kultūrą – šiais metais festivalis „Tek saulužė ant maračių“ siūlo kaip niekad įvairų veiklų ir muzikos rinkinį, tad sau mielą festivalio pramogą atras kiekvienas“, – sakė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė.

Festivalis „Tek saulužė ant maračių“ suburia Lietuvos ir užsienio tradicinio bei modernaus folkloro atlikėjus, etnologus, amatininkus ir Kuršių nerijos lankytojus. Tradicinio festivalio misija – puoselėti kūrybiškumą, tautinio identiteto išskirtinumą bei tradicinės kultūros pažinimą.

Neringos savivaldybės nuotr./Neringoje svečių laukia festivalis „Tek saulužė ant maračių“.
Neringos savivaldybės nuotr./Neringoje svečių laukia festivalis „Tek saulužė ant maračių“.

Festivalio renginiai – nemokami. Į daugumą renginių dalyviai kviečiami registruotis, vietų skaičius ribotas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/