Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neringoje bus teikiama Liudviko Rėzos vardo premija

Neringoje atnaujinta skulptūra Liudvikui Rėzai.
Neringos sav. nuotr. / Neringoje atnaujinta skulptūra Liudvikui Rėzai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neringos savivaldybė kviečia teikti pretendentus Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premijai gauti.

Premija skiriama už Kuršių nerijai reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą puoselėjant etninę kultūrą ir kultūros paveldą. Taip pat už šiam kraštui reikšmingus pasiekimus literatūros, liaudies meno, klasikinių bei šiuolaikinių menų sklaidos srityse bei iniciatyvas, populiarinančias Kuršių neriją ir prisidedančias prie turizmo plėtros regione. 

„Tai, kad vienas ryškiausių pasaulietinės lietuvininkų kultūros puoselėtojų gimė būtent Kuršių nerijoje, mus labai įpareigoja įprasminant Liudviko Rėzos vardą. Šia premija ne tik atiduodame pagarbą XIX amžiaus pradžios tautosakininkui, poetui, kultūros veikėjui, bet ir skatiname jo idėjų, darbų tęstinumą“, - apie premijos svarbą Kuršių nerijai kalba Neringos savivaldybės meras Antanas Vinkus. 

Premijai gauti gali būti pristatomi Neringos savivaldybėje, Lietuvoje ir užsienyje gyvenantys fiziniai asmenys, meno kolektyvai, studijos, būreliai, klubai, nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, kitos visuomeninės kūrėjus vienijančios institucijos.

Pasiūlymus gali teikti Neringos savivaldybės kultūros ir švietimo įstaigos, Lietuvos aukštosios mokyklos, nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, kitos visuomeninės kūrėjus vienijančios institucijos.

2008  metais Neringos savivaldybės tarybos įsteigta premija yra įteikta tautodailininkui Eduardui Jonušui, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresniajai mokslo darbuotojai  Doc. Dr. Nijolei Strakauskaitei bei Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus direktorei Vitalijai Teresai Jonušienei. 

Siūlymus iki  spalio 15 d. priima Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyrius. 
 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau