Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 30d. 22:56

Neringoje gaivinama „Žiobrinių“ šventė

ziobrines
Organizatorių nuotr. / Neringoje laukiama "Žiobrinių" šventės.

Šį pavasarį Neringoje atgimsta ne tik gamta, bet ir primištos tradicijos. Po metų metus trukusios pertraukos gegužės 3 -ąją Nidoje vėl bus švenčiamos „Žiobrinės“.

„Nors ši šventė itin pamėgta panemunės gyventojų, ji vykdavo ir Kuršių nerijoje“ – teigia „Žiobrines“ organizuojantys Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ specialistai.

„Žiobrinės“ pavasarį švenčiamos ne atsitiktinai. Žiobriai iš Baltijos jūros būriais plaukia neršti upėmis aukštyn.  Dabar šios žuvys ypač skanios. 

Šventės laikas pasirinktas ne atsitiktinai – pavasarį žiobriai iš Baltijos jūros būriais plaukia neršti upėmis aukštyn.  Dabar šios žuvys ypač skanios.

Per „Žiobrines“ Kuršių nerijos žvejai aptardavo  besibaigiančios pavasarinės žūklės sezono rezultatus.

Pagrindinis šios šventės atributas – specialiai paruoštas ir kepamas žiobris. „Radome publikaciją, kurioje aprašytas 1976 metais Grobšto rage susirinkusių žvejų pasiruošimas „Žiobrinėms“. Skustai žuviai aštriu peiliu būdavo suraižomi šonai, pripilama druskos, prikaišoma svogūnų. Paruošas žiobris būdavo maustomas ant medinių iešmų bei  susmaigstomas prie ugnies kepimui“, – pasakoja šventės organizatoriai.

Taip paruoštos, Kuršių mariose pagautos, žuvies bus galima paragauti ir artėjantį savaitgalį Nidoje per „Žiobrines“. Šventėje bus ruošiami patiekalai ir iš Baltijos jūroje pagautų žuvų. Kulinarinį paveldą pristatys Preilos, Pervalkos, Juodkrantės bei Nidos bendruomenių atstovai.

Nidos prieplaukos teritorijoje vyksiančios šventės metu veiks mugė, Neringos moterys demonstruos, kaip mezgami tinklai.

Mažiausieji šventės dalyviai bus pakviesti į vaikų kiemelį, kur galės daugiau sužinoti apie Baltijos jūroje ir Kuršių mariose pagaunamas žuvis. Kiekvienas šventės dalyvis galės žuvelę nusilipdyti iš molio. Rankų taiklumą, akies žvitrumą bei minties greitumą bus galima pasitikrinti įvairiose  rungtyse ir atrakcijose.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:11
01:22
01:02

Esports namai