Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 11d. 08:21

Nidoje prasideda Thomo Manno festivalis

Thomo Manno festivalis Nidoje
Festivalio organizatoriaus nuotr. / Thomo Manno festivalis Nidoje

Šeštadienį Nidoje prasideda savaitę truksiantis tarptautinis Thomo Manno festivalis. Šiemet jo moto – „Sąžinės proveržis“.

Tai antrasis festivalis iš pernai startavusio penkerių metų festivalių ciklo „Modernybės palikimas. Šimtas metų po Didžiojo karo“, pranešė organizatoriai.

Festivalio atidarymo proga Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje skambės Pirmojo pasaulinio karo metais sukurti Maurice’o Ravelio ir Igorio Stravinskio kamerinės muzikos kūriniai.

Nidoje viešėsiantis žymus Prancūzijos ir Vokietijos istorikas Etienne’as Francois kalbės gerovės ir pragaro tema. Antradienio žodžio programoje jį kalbins Thomo Manno kultūros centro kuratoriumo pirmininkė istorikė Ruth Leiserowitz.

Moralinius pasirinkimus, kuriuos sukelia karas, atskleis ir kiti žodžio programos prelegentai. Ketvirtadienį poetas ir vertėjas Antanas Gailius kalbins Goethes instituto svečią istoriką ir kultūrologą Wolfgangą Kleiną, kuris primins karo metų brolių Thomo ir Heinricho Mannų konfliktą bei pastarojo refleksijas apie karą.

Penktadienį poeto ir vertėjo Lauryno Katkaus svečias Thomo Manno memorialinio muziejaus terasoje bus literatūrologas Virginijus Gasiliūnas. Pokalbyje apie proto ir širdies balsus prelegentas svarstys žmogaus poelgius kritinėje situacijoje.

Apie tai bus kalbama ir dviejuose kino naktų seansuose – režisieriaus Christiano Petzoldo vaidybiniame filme „Feniksas“ (2014) ir Jono Ohmano bei Vinco Sruoginio dokumentiniame filme „Nematomas frontas“ (2013).

Neringos istorijos muziejuje bus atidaryta paroda „Dailininkai karo metu“. Ji dedikuota karan pašauktiems Nidos dailininkų kolonijos menininkams ir jų ten – karo apkasuose – išreikštiems įspūdžiams. Eksponatus šiai parodai sutiko paskolinti kolekcininkai Aleksandras Popovas ir Michaelis Leiserowitzius.

Apie karo rezultatus bus diskutuojama su Lenkijos istoriku Rafaliu Zytyniecu.

Thomo Manno festivalį tradiciškai globoja prezidentas Valdas Adamkus ir Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Jo renginiai vyks Thomo Manno memorialinio muziejaus ir Neringos istorijos muziejaus patalpose, Neringos miesto savivaldybės aikštėje, Virginijos ir Kazimiero Mizgirių menininkų namuose, Goethes instituto pristatomi kino naktų seansai – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“, akademinės muzikos koncertai – Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Thomas Mannas Nida
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės