Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 10:53

Norvegijos dienų uždarymą vainikavo...Edvardas Munchas

Ketilas Bjornstadas
Organizatorių nuotr. / Ketilas Bjornstadas
Antradienį oficialiai baigėsi daugiau nei mėnesį trukę „Norvegijos dienos Lietuvoje 2010“ renginiai. Vilniuje į paskutinį renginių ciklo pasirodymą susirinkę žmonės turėjo progą susipažinti su vienu žymiausiu garsaus Norvegijos tapytojo Edvardo Muncho biografijos autoriumi, kompozitoriumi, pripažintu džiazo muzikos atlikėju Ketilu Bjornstadu.
„Simboliška, kad įvairiapusių Norvegijos dienų renginių uždarymas sutapo su K.Bjornstado, vieno įvairiapusiškiausių Norvegijos meno atstovų, pasirodymu“, − kalbėjo Norvegijos Karalystės ambasadorius Lietuvoje Steinaras Gilas.
 
K. Bjornstadas yra gerai žinomas ne tik savo tėvynėje, bet ir daugelyje Europos šalių – Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje. Muzikinę karjerą didžiausiose scenose jis pradėjo dar septinto dešimtmečio pabaigoje, laimėjęs kelis prestižinius pianistų konkursus. Netrukus K. Bjornstadas susidomėjo džiazu ir literatūra. Iki šiol pasaulio šviesą išvydo per penkiasdešimt K. Bjornstado muzikinių albumų ir apie trisdešimt jo parašytų knygų – romanų, eilėraščių rinkinių ir biografijų.
 
Ypatingą įvertinimą K. Bjornstadui pelnė pirmą kartą 1993 m. pasirodžiusi, o 2001 m. į anglų kalbą išversta vieno žymiausio visų laikų Norvegijos meno atstovo E. Muncho literatūrinė biografija „Edvardo Muncho istorija“. Biografijoje itin realistiškai perteikiamas sudėtingas norvegiško simbolizmo tėvo gyvenimo kelias.
 
Antradienį K. Bjornstadas savo įžvalgomis apie E. Munchą pasidalijo su klausytojais, susirinkusiais Vilniuje, viešbutyje „Narutis“. Jis pasakojo apie kai kuriuos tapytojo gyvenimo epizodus, akcentuodamas jų reikšmę tapytojo kūrybai. Į savo pasakojimą K. Bjornstadas originaliai inkorporavo specialiai E. Munchui sukurtus muzikinius kūrinius, reprezentuojančius atskirus tapytojo gyvenimo tarpsnius.
 
Lapkričio 11 – gruodžio 14 d. Norvegijos Karalystės ambasados Lietuvoje organizuotais renginiais buvo norima Lietuvos gyventojus supažindinti su norvegų kultūra, Norvegijos skiriama finansine parama įvairioms iniciatyvoms Lietuvoje įgyvendinti bei Norvegijos verslininkų indėliu į Lietuvos ekonomikos stiprinimą. Lietuvoje buvo pristatyti vienuolika renginių, kuriuose apsilankė per kelis tūkstančių žmonių.
 
„Norvegijos dienos Lietuvoje 2010“ renginiai sulaukė didelio žmonių susidomėjimo. Koncertuose, filmų pristatymuose, nuotraukų parodoje lankėsi paties įvairiausio amžiaus žmonės – pradedant jaunais moksleiviais, baigiant garbaus amžiaus senjorais. Lietuvos žmonėms norėčiau padėkoti už dėmesį ir šiltus žodžius, kurie buvo skirti Norvegijos dienų organizatoriams ir Norvegijos žmonėms“, – sakė Norvegijos ambasadorius S. Gilas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/