Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Nuo sporto salės iki bažnyčios: festivalio „ConTempo“ organizatoriai atskleidžia, kur vyks pasirodymai

Rugpjūčio 5-11 d. vyks scenos menų festivalis „ConTempo“, šiais metais pasitinkantis šūkiu „Pasaulio scena – iš arti“. Programos kūrėjai žiūrovus kviečia iš naujo atrasti Kauno ir rajono erdves, o net 26 skirtingas vietas – bibliotekas, sporto sales, bažnyčios prieigas, skverus, fabrikus ir parkus – žada paversti šokio, teatro bei cirko scenomis. „ConTempo“ artėjant – pirmoji galimybė pažvelgti į festivalio žemėlapį ir susipažinti su programos spektaklių erdvėmis, rašoma pranešime spaudai.

Tarpukario bibliotekoje skambės A.Gotesmano muzika

Ąžuolyno bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus salėje lankytojus pasitinka medinės kesoninės lubos ir Bohemijos krištolo sietynai. Retas žino, kad čia, kaip manoma, lankėsi Antanas Smetona, būrėsi, bendravo ir vinilų klausėsi Kauno muzikai, o 1973 m. pradėti rengti muzikiniai antradieniai (trečiadieniai), kuriuos vedė kompozitorius Giedrius Kuprevičius. Sovietmečiu legaliai klausytis vakarietiškos muzikos galimybių buvo labai mažai – radijas ir televizija jos beveik netransliavo, o įrašų įsigyti parduotuvėse būdavo neįmanoma.

Melomanai vakarietiškos muzikos įrašus pirkdavo šešėlinėje rinkoje, o G.Kuprevičius muziką įsirašinėdavo naktimis iš Liuksemburgo radijo, gaudavo plokštelių iš kontrabandininkų. Muzikiniai antradieniai (trečiadieniai) buvo tokie populiarūs, jog į salę visi norintys netilpdavo, todėl įėjimą į renginius imta organizuoti naudojant kvietimus. Beje, salėje buvo eksponuojamas ir pirmasis Kaune išleistas lietuviškas spaudinys – „Regulas dėl skarbavų žmonių...“ (1848 m.).

Šioje istorija alsuojančioje salėje rugpjūčio 5-6 d. vyks „Psilikono“ teatro spektaklis „Širdys ir Kaminai“, kurio muzikinę idėją sukūrė bei gyvai atliks Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių, savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų. Gyvai animuojamos lėlės, drauge su archyvinėmis fotografijomis, vaizdo efektais ir teksto subtitrais kurs išskirtinę vaizdo projekciją – groteskišką reginį lydimą gyvai atliekamos muzikos.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./Ąžuolyno biblioteka, Meno ir muzikos skyrius
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./Ąžuolyno biblioteka, Meno ir muzikos skyrius

Hipnotizuojantis spektaklis medžiu kvepiančioje sporto salėje

Medinės grindys, 80-ųjų apdaila ir netikėtos formos, įėjus pro skardines duris ir patekus į KTU angarinę salę nustebina ne vieną. Dar sunkiau įsivaizduoti šioje salėje ir jos prieigose kasmet sportavusius daugiau nei 2000 studentų – čia seniau vykdavo privalomos kūno kultūros pratybos, kurių metu tekdavo įveikti ne vieną ištvermės reikalaujanti normatyvą. Tiesa, studentai šios salės neapleidžia ir šiandien – žaidžia tenisą bei užsiima kitomis aktyviomis veiklomis.

Pirmą kartą, festivalio metu, šiose erdvėse pasirodymą kurs šiuolaikinio cirko menininkė Marie-Andrée Robitaille, iš Švedijos atvežanti vizualų, fantazijos kupiną nuotykį „Multiverse“. Autentiškoje aplinkoje skleisis ir suksis šviesos, medžiagos bei garsai, atgis milžinai, o žiūrovai panirs į hipnotizuojančią, meditatyvią patirtį.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./KTU angarinė salė
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./KTU angarinė salė

Krepšinio legendų išmintoje erdvėje kūniška, kinetinė patirtis

KTU sporto Chemijos salėje šiandien renkasi krepšinio, rankinio ir salės futbolo mėgėjai, būtent čia, prieš maždaug dvidešimt metų, vyko aršiausios universiteto krepšinio komandų varžybos, kuriose žaidė ir krepšininkai Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas bei Vytenis Jasikevičius, plušėjo legendiniai krepšininkai ir treneriai Henrikas Giedraitis bei Modestas Paulauskas.

Apie 180 vietų turinčioje salėje festivalio „ConTempo“ metu vyks trys menininko Alexander Vantournhout pasirodymai „VanThorhout“, kuriuose atlikėjas į sceną žengs kaip Toras, nešinas kūju Mjölniru. Pirmą kartą netradicinėje, sporto varžybų dvasia alsuojančioje erdvėje, menininkas kurs įtemptą, fizišką, unikalią choreografinę kalbą, kuri remiasi iš šokio, kovos menų, cirko, jogos, anatomijos ir gyvūnijos pasaulio pasiskolintomis technikomis.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./KTU sporto salė
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./KTU sporto salė

Istorijos ir kultūros verpetai Evangelikų reformatų bažnyčioje

1930 m. Ožeškienės gatvėje už parapijiečių surinktas aukas nutarta statyti neogotikinių formų bažnyčią. Tuomet dar nežinota, kad per ateinantį šimtmetį maldos namų stilius ir paskirtis drastiškai keisis ne vieną sykį. Šis pastatas – buvęs tabako gaminių sandėlis, vėliau – milicijos mokyklos sporto centras su krepšinio sale ir valgykla, o šiandien – aktyviai veikiantys maldos namai, kuriuose mišias galima klausytis dvejomis – lietuvių ir anglų kalbomis.

Duris bažnyčia jau ne vienerius metus atveria ir kultūros renginiams. Čia rugpjūčio 11 d. įsisuks ir „ConTempo“ programos spektaklis „Vērpete“, kurį atliks kūrėjai bei atlikėjai Erikas Erikssonas ir Krišjānis Santas. Sukimosi poroje principu kuriamas pasirodymas reikalauja itin didelio tikslumo, greičio ir pasitikėjimo, o kuriamas netradicinėse erdvėse, tarp istorinių Evangelikų reformatų bažnyčios sienų, žiūrovus žada įtraukti į tikrą meninį verpetą.

Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./Reformatų bažnyčia
Andriaus Aleksandravičiaus nuotr./Reformatų bažnyčia

Lietuvių poezija Kauno marių apsuptyje

Kauno marių panorama Žiegždrių geologiniame take atsiveria iš miestiečių retai atrandamos pusės. Tai – tikra geologijos pamoka po atviru dangumi, kurios metu galima tyrinėti skirtingus reljefus ar pamatyti, kur formuojasi stalaktitai. Čia vėjyje skamba ir keliautojų palikti varpeliai, kurių kasmet vis daugėja – visai kaip ir čia besilankančių žmonių.

Vaikščiojant šiuo gamtos peizažų pripildytu maršrutu, matuojant atodangas ir žingsnius, į patyriminį spektaklį-žygį „Brūzgynų eilės“ pakvies „Teatro istorijos“, vaikams ir suaugusiems dovanosiantys garsinę kelionę ir lietuvių poetų eiles apie šalies kraštovaizdžio grožį ir jo išmonės pilnus herojus. Spektaklio metu gamtos take atgis dailininkų sukurti meniniai objektai, kurie atgaivina, vizualizuoja eilėraščiuose slypinčias istorijas ir įtraukia žiūrovus į magišką kūrybos pasaulį.

Rugpjūčio 5–11 d. į Kauną ir Kauno rajoną jau šeštą kartą sugrįžta festivalis „ConTempo“ ir vėl subursiantis ryškiausius Lietuvos bei užsienio scenos menų kūrėjus. 7 dienas truksiančioje programoje daugiau nei 45 šokio, cirko bei teatro pasirodymai ir per 30 valandų scenos patirčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais