Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 4d. 15:33

Nuo virtualios kelionės į Tokijų iki eksperimentinės muzikos – festivalis „nowJapan“ kviečia į šiuolaikinę Japoniją

Festivalio „nowJapan“ pirmosios dienos akimirka
Kazimiero Šešelgio nuotr. / Festivalio „nowJapan“ pirmosios dienos akimirka

Netikėtos Japonijos kultūros ambasadorius Lietuvoje – festivalis „nowJapan“ Tekančios saulės šalies gerbėjus ir muzikos mylėtojus kviečia į neeilinį nuotykį. Imtynių pasaulio įkvėpta mados kolekcija, virtualios realybės simuliatorius, pristatantis Japonijos garsus, ir muzikiniai pasirodymai – visa tai ir dar daugiau laukia rugsėjo 9–10 d. vyksiančio festivalio programoje.

Lietuvoje ieškos savo šaknų

Japonų atlikėja Mayucocoon kurti muziką pradėjo dar 2001 m. ir per šį laikotarpį išleido keturis albumus. Eksperimentinės muzikos sceną atstovaujanti japonė varijuoja tarp roko, pop ir elektronikos žanrų bei pasižymi subtiliu vokalu. Per savo karjerą Mayucocoon yra koncertavusi Japonijos, JAV ir Europos scenose. Jos dainos yra tapusios tokių Japonijoje puikiai žinomų televizijos ir radijo laidų kaip „Hama-chan!“, „Lions Nighter Show“ ir „The Best Travels in Europe“ garso takeliais.

Visą gyvenimą Japonijos didmiesčiuose praleidusiai atlikėjai, Lietuva yra savitas ir labai įdomus kraštas. „Mane žavi, kad Lietuvoje daug natūralios gamtos ir mažai triukšmo. Muzika visuomet gimsta iš tylos, tad jaučiu tam tikrą emocinį ryšį su Lietuva. Visgi kelionė į jūsų šalį japonams skamba ne mažiau egzotiškai, nei kelionė į Mėnulį“, – juokauja Mayucocoon.

Ir išties, klausantis jos muzikos lengviau įsivaizduoti melancholiškus lietuviško rudens peizažus, negu niekada nemiegantį Tokiją ar Osaką.

Metė darbą ir pradėjo groti gatvėje

Kartu su Mayucocoon „nowJapan“ scenoje pasirodys ir atlikėjas Tetsuya Shimogawa. Gitarą į rankas jis paėmė ganėtinai vėlai – 25 metų. Tuomet metė darbą ir pradėjo groti Japonijos gatvėse. Šis drastiškas žingsnis jam atsipirko su kaupu – T. Shimogawa jau išleido trejetą solinių albumų, nuolatos kuria bendrus projektus su kitais atlikėjais ir aktyviai koncertuoja.

T.Shimogawos kūryba itin artima Mayucocoon muzikiniam stiliui, todėl dviejų atlikėjų muzikiniai ieškojimai žada intriguojantį pasirodymą „nowJapan“ festivalyje.

Dar daugiau muzikos

Muzikinę festivalio dalį puikiai papildo kitas ryškus „nowJapan“ festivalio atradimas – gitaristas ir kompozitorius Takeshi Nishimoto. Gimęs Japonijoje, studijavęs JAV, o vėliau persikėlęs į Vokietiją, atlikėjas meistriškai varijuoja tarp šių šalių muzikinių tradicijų. T. Nishimoto muzika savo prigimtimi artima džiazui, tačiau joje tai pat yra nemažai elektronikos ir ambient elementų.

Pasirodymo metu T. Nishimoto atliks kūrinius kartu su britų muzikantu ir režisieriumi Neilu Cantwellu.

Rytų ir Vakarų kultūrinių panašumų ieškos ir Paryžiuje gyvenanti japonų atlikėja Kumisolo. Festivalyje ji pristatys savo antrąjį albumą „Kabuki Femme Fatale“, kuris gimė bendradarbiaujant su švedų grupe „Joe Davolaz“.

Kumisolo dažniausiai dainuoja prancūziškai, visgi „nowJapan“ lankytojams ji ruošia specialią programą japonų kalba. Prancūzijos įtaka Kumisolo muzikoje itin jaučiama, todėl jos koncerte savo vietą suras abiejų šalių kultūrų gerbėjai. Atlikėja savo muziką priskiria psichodelinio pop žanrui, vadindama ją „ištraukta iš laiko mašinos“. Tačiau modernus skambesys ir muzikiniai ieškojimai neleidžia suabejoti, kurie dabar metai.

Susidomėjimas imtynėmis nuvedė į mados pasaulį

Festivalyje laukiami ne tik melomanai, bet ir šiuolaikinės mados gerbėjai. Japonų dizaineris Yukihiro Teshima „nowJapan“ pristatys savo drabužių liniją „Yukihero Prowrestling“. Būdamas 7 metų Yukihiro pirmą kartą apsilankė profesionalų imtynėse ir nuo to karto negalėjo išmesti iš galvos įspūdingo stoto imtynininkų, jų teatrališkų įėjimų į ringą ir neįprastos aprangos.

Tapęs dizaineriu, jis nusprendė suderinti, iš pažiūros, du nesuderinamus dalykus – madą ir imtynes. Taip 2012 m. gimė drabužių linija, kuri „kiekvienam leidžia tapti kažkieno herojumi“. Studijuodamas Y. Teshima taip pat kūrė drabužius teatrui, muzikinėms grupėms ir net patiems imtyninkams.

Neįprastos dizainerio mados fantazijos yra sulaukusios dėmesio iš didžiausių Japonijos žiniasklaidos priemonių. 2012 ir 2015 m. Y. Teshima darbai buvo atrinkti dalyvauti prestižinėje Tokijo madų savaitėje.

„nowJapan“ scenoje bus galima išvysti „Yukihero Prowrestling“ madų šou kartu su Lietuvos street dance šokėjomis. Išskirtiniai rūbai taip pat bus eksponuojami dizainerio stende.

Manga komiksai ir virtuali realybė

Neatskiriama festivalio „nowJapan“ dalimi tapo manga dailininkė Keiko Kikkawa ir iliustratorius Shota Kotake. Europoje gyvenančių menininkų kūryba yra veikiama europietiškos dvasios, tačiau joje nepamirštamos manga tradicijos.

Japonija visame pasaulyje linksniuojama ir kaip technologijų lyderė. Festivalio lankytojai galės susipažinti su unikaliu projektu „Japan Sound Portrait“, kurio tikslas – surinkti mėgstamiausius Japonijos žmonių garsus ir sujungti juos į vieną darnią visumą. Projekto kūrėjai paprašė japonų atsiųsti jiems patinkančių garsų iškarpas ir pradėjo iš jų lipdyti muzikinius kūrinius.

Neįprasta idėja gimė dar 2015 m. Jos autoriai – du muzikiniame pasaulyje puikiai žinomi vardai – Nickas Luscombe ir Neilas Cantwellas. Nickas yra „BBC Radio 3“ laidų vedėjas, didžėjus, renginių ir radijo prodiuseris, o Neilas – dokumentinio filmo „KanZeOn“, skirto garso tyrinėjimams Japonijos muzikoje ir religijoje, autorius.

Festivalio lankytojai su „Japan Sound Portrait“ galės susipažinti per virtualios realybės simuliatorių, kuris leis išgirsti garsus jų natūralioje aplinkoje. Pasinaudodami dokumentiniais kadrais projekto kūrėjai leis niekada Japonijoje nebuvusiems žmonėms iš arti pamatyti šią šalį.

„nowJapan“ programa skirta ne tik Japonijos mylėtojams, bet ir visiems besidomintiems šiuolaikinėmis technologijomis, menu bei tolimais kraštais. Festivalis siekia parodyti ne tik tradicinę Japonijos pusę, bet ir atskleisti, kuo ji kvėpuoja šiandien.

Netikėtos kultūros festivalis „nowJapan“ rugsėjo 9-10 dienomis vyks Litexpo rūmuose.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata