TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuotaikų puokštė simfoninės muzikos koncertų sezono pabaigai

Vienas ryškiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis
Michailo Raškovskij nuotr. / Vienas ryškiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Filharmonijos renginių sezonas kasmet baigiamas įspūdingu simfoninės muzikos vakaru.

Baigiant šį koncertų sezoną, gegužės 14 d. 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru (meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas), diriguojant maestro Modestui Pitrėnui, pasirodys vienas ryškiausių Lietuvos smuikininkų Vilhelmas Čepinskis ir Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis).

Koncerto programai pasirinkti kūriniai žada pavasario-vasaros virsmą atliepiančią spalvingą nuotaikų puokštę.

Šventinį vakarą pradėsiantys žaismingi Maurice’o Ravelio gracingosios „Alborados“ sąskambiai palydės į ilgesingų melodijų sklidiną Maxo Brucho Pirmojo koncerto smuikui garsų pasaulį. Apie tai, kaip šį koncertą interpretuoja V.Čepinskis, užsienio spauda rašė: „Koks puikus išgyvenimas! Vilhelmas Čepinskis yra absoliutus smuiko poetas, jo garso grynumas, pilnas obertonų, leido jam džiuginti mus savo interpretuojamu Maxo Brucho smuiko koncertu be dirbtinumo ir manierizmo, bet su gana neįprastu globaliu kūrinio suvokimu.“ (Eduardo Villanueva, „Hoy“; Santo Domingo)

Antroje koncerto dalyje romantines nuotaikas sklaidys sakraliais Psalmių tekstais ir modernia muzikos kalba prabylanti Igorio Stravinskio „Psalmių simfonija“ chorui ir orkestrui bei Richardo Strausso ekspresionistiški pokštai, poemoje „Tillio Eulenspiegelio išdaigos“ pasakojantys nuotaikingą istoriją apie nutrūktgalvį Tillį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą