TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

OKT teatras su antru kvėpavimu pradeda jubiliejinį festivalį

OKT/teatro jubiliejinio festivalio pristatymas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / OKT/teatro jubiliejinio festivalio pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Švenčiant OKT/Vilniaus miesto teatro kovos už pripažinimą ir išlikimą dešimtmetį, ketvirtadienį, per Williamo Shakespeare'o gimtadienį, prasideda Jubiliejinis teatro festivalis, pristatysiantis žiūrovams aštuonis ryškiausius šio teatro veiklos spektaklius. Gegužės 11-12 dienomis jubiliejų vainikuos šviežutėlė premjera – prancūzų režisieriaus Erico Lacascade'o režisuotas spektaklis „Dėdė Vania“.

Pirmo mano spektaklio pavadinimas „Ten būti čia“ tapo pranašiškas. Jei nebūtume daug gastroliavę, gavę pripažinimą užsienio tarptautiniuose festivaliuose, mes, deja, nebūtume galėję būti čia.„Tie dešimt metų praėjo neveltui: per tuos metus pristatėme 27 premjeras, iš viso parodėme 825 spektaklius, kurių beveik pusę – užsienyje. Daugiau nei šimtą kartų išvykome į užsienį – dažniausiai į tarptautinius festivalius. Taip pat teatras gavo turbūt didžiausią Europoje apdovanojimą – Europos Naujosios teatro realybės prizą, – pasiekimus vardijo teatro meno vadovas Oskaras Koršunovas. – Labai svarbu, kad per tuos metus Lietuvoje visada turėjome savo žiūrovą, kuris kartu su mumis augo ir keitėsi.“

Būtent ištikimiausi teatro gerbėjai per Jubiliejinį teatro festivalį galės pamatyti garsiuosius OKT teatro spektaklius „Shopping and Fucking“, „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Ugnies veidas“, „Oidipas karalius“, „Romeo ir Džiuljeta“, „Vaidinant auką“, „Meistras ir Margarita“ bei naujausią režisieriaus darbą – „Hamletas“.

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./OKT teatro knyga „OKT: būti čia“
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./OKT teatro knyga „OKT: būti čia“

O.Koršunovas, pasakodamas, kad praėję metai buvo nelengvi, pavadino juos „10-čia metų kovos už būvį“. Jis neslėpė, kad teatro kūrėjams buvo kilę minčių „Hamletu“ ir veiklos dešimtmečio paminėjimu apskritai užbaigti OKT teatro gyvavimą. Tačiau tokias pesimistines mintis išvaikė naujos privačios teatrinės erdvės – Teatro arenos – atsiradimas. Joje OKT teatras prioritetinėmis ir, anot teatro direktoriaus Martyno Budraičio, „geresnėmis nei valstybiniuose teatruose“ sąlygomis gali nuomotis vietą ir planuoti savo bei užsienio svečių spektaklius.

„Pirmo mano spektaklio pavadinimas „Ten būti čia“ tapo pranašiškas. Mes buvome čia, Lietuvoje, dešimt metų, tačiau mums buvo labai sunku, gyvenome be dotacijų, be namų. Ir jei mes nebūtume daug gastroliavę, gavę pripažinimą ir palaikymą užsienio tarptautiniuose teatro festivaliuose, mes, deja, nebūtume galėję būti čia“, – tikino O. Koršunovas.

Mes netapome vienkartine mada, o esame teatras, kuris jau dešimt metų laikosi pasaulio teatrų žemėlapyje.Teatro atstovė ryšiams su užsieniu Audra Žukaitytė džiaugėsi, kad OKT teatrui pavyko įsitvirtinti pasaulio teatrų žemėlapyje.

„Mes netapome vienkartine mada, o esame teatras, kuris jau dešimt metų laikosi tame žemėlapyje. Naujausias režisieriaus darbas „Hamletas“ jau yra pakviestas į daugelį tarptautinių festivalių – nuo vasaros pradžios spektakliai užsienyje suplanuoti iki gruodžio 20 dienos“, – sakė A. Žukaitytė.

Veiklos jubiliejui paminėti skiriamas ne tik Jubiliejinis teatro festivalis, bet ir specialiai išleista bei simboliškai pavadinta knyga „OKT: būti čia“, kurioje didžiausią dalį tekstų sudaro recenzijos iš Lietuvos ir užsienio, spektaklių nuotraukos.

„Knyga yra mūsų teatro apie mus, bet tai nėra propagandinis leidinys, – juokėsi knygos sudarytoja Alma Braškytė. – Čia rasite informacijos, kaip teatras gyveno tuos dešimt metų, taip pat pateikiami faktai iš teatro priešistorės.“

Šią knygą teatru besidomintiems žmonėms kūrėjai pristatys pirmadienį, balandžio 20 dieną, 17 val. OKT teatro repeticijų salėje (Ašmenos g. 8). O norintys prisiminti, nuo ko viskas prasidėjo, kviečiami į pirmųjų O.Koršunovo spektaklių videoperžiūras, vyksiančias ten pat – OKT teatro namuose.

Daugiau informacijos apie Jubiliejinį teatro festivalį ir videoperžiūras rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau