TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Opera be orkestro: „XYZ“ sugrįžta

Elektroninęė operos fantazija „XYZ“
Organizatorių nuotr. / Elektroninęė operos fantazija „XYZ“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kur dingo orkestras?“ – per paskutines dvi savaites toks užrašas intrigavo Vilniaus miesto gyventojus ir svečius. Vilniuje Rotušės ir Lukiškių aikštėse praeivius stebino išstatytos tuščios kėdės, po kuriomis pūpsojo batai, piupitrai su natomis bei dirigento pakyla, tarsi užuomina į ką tik čia buvusį orkestrą, kurio nebėra. Mieste šmėžavo be žinios dingusių bevardžių žmonių nuotraukos – trimitininkas, arfininkė, smuikininkas. Autobusų stotelėje priešais Katedrą kabėjo tuščių kėdžių bei išgąsčio kupinų veidų vaizdai.

Paslaptis atskleista – visos šios instaliacijos skirtos muzikiniam teatralizuotam reginiui – elektroninei operos fantazijai „XYZ“, kuri po metų pertraukos vėl sugrįžta spalio 20-23 dienomis į netradicines menui erdves – Vilniuje į buvusį kino teatrą „Lietuva“, Kaune į „Pergalės“ angarą bei pirmą kartą Šiauliuose į „Šiaulių areną“.

Praėjusiais metais „bohemiečiai“ ryžosi improvizuoti su stipriausiais Lietuvoje elektroninės muzikos kūrėjais – Mario Basanov, Leon Somov ir Few Nolder. Taip gimė šis unikalus spektaklis, kurio metu „bohemiečių“ gyvai atliekamos klasikinės operų arijos susipina bendroje dermėje su šiuolaikinės elektroninės muzikos garsais, o simfoninį orkestrą pakeičia kompiuteriai.

„Dirbant su operiniais pastatymais, darbas be orkestro yra neįsivaizduojamas. Iš pradžių buvo labai baisu atsisakyti to, kas yra muzikos stuburas, stiprybė ir centrinė varomoji jėga. Esame nustebinti, kaip „bohemiečių“ solistų sąjunga su elektronine muzika praturtino tūkstančius kartų dainuotas arijas naujomis spalvomis“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Klasika „XYZ“ kūriniuose neprapuola. Aš trauktuoju tai, kaip naujesnį jos etapą. Manau, kad Mocartas yra tikrai laimingas, kad jo muziką atrado šiuolaikinis jaunimas“, – antrina režisierei Asmik Grigorian.

Pernai beveik 5000 įvairaus amžiaus operos mylėtojų pritraukęs projektas šiemet sugrįžta atsinaujinęs: su devyniomis naujomis garsių arijų ir duetų interpretacijomis, su nauja scenografija, netikėtais Dalios Ibelhauptaitės režisūriniais sprendimais bei Juozo Statkevičiaus kostiumais. Į bendrą visumą dar kartą susijungs opera, technologijos, performansas ir mada.

Koncertai vyks: Vilniuje – spalio 20 d., Kaune –  spalio 22 d., o Šiauliuose –  spalio 23 d.

Bilietus jau galima įsigyti internete www.bilietai.lt arba visose Bilietai.lt kasose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018