TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Operos ir baleto teatre – atsisveikinimas su opera „Rigoletas“

Opera „Rigoletas“
M.Raškovskio nuotr. / Opera „Rigoletas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 10 d. paskutinis šventinės Giuseppe’s Verdi savaitės spektaklis „Rigoletas“ taps ir atsisveikinimo vakaru su šiuo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatymu. Opera bus parodyta paskutinį kartą. Pagrindinį Džildos vaidmenį atliks daugelyje Austrijos ir Vokietijos scenų dainuojanti solistė Anna Siminska (Lenkija), taip pat dainuos Dainius Stumbras, Edmundas Seilius, Tadas Girininkas, Inesa Linaburgytė ir kiti solistai. Diriguos Martynas Staškus.

Valandą prieš spektaklį LNOBT Raudonojoje fojė vyks susitikimas su režisieriumi Gintaru Varnu.

2003 m. vieno garsiausių Lietuvos teatro režisierių Gintaro Varno drauge su scenografe Jūrate Paulėkaite, kostiumų dailininku Juozu Statkevičiumi ir choreografe Elina Bukovska (Latvija) statyta opera „Rigoletas“ praturtino LNOBT repertuarą ypač stilingu spektakliu. Prieš dešimtmetį jis tapo viena iš pirmųjų šiuolaikinio teatro kregždžių LNOBT scenoje. Statytojų valia operos veiksmas vyksta tarsi ankstyvojo ekspresionistinio kino juodai baltoje juostoje.

G. Varnui „Rigoletas“ pelnė „Auksinį scenos kryžių“. Tai buvo antrasis režisieriaus darbas Lietuvos operos scenoje. Iš viso sukūręs 7 pastatymus ne tik Vilniuje, bet ir pagrindinėse Latvijos bei Slovakijos operos scenose, „Rigoletą“ G. Varnas vadino vienu iš savo mylimiausių spektaklių.

Pasak režisieriaus, visa grupė – scenografė J. Paulėkaitė, kostiumų dailininkas J. Statkevičius, vaizdo projekcijas kūręs Andrius Jakučionis, choreografė E. Bukovska – dirbo „lyg vienu alsavimu“.

„Tąkart mums gana staiga susigalvojo, labai „teisingai“ dirbosi. Ir solistai viską priėmė, premjerinė sudėtis buvo nepaprastai gera. Liko labai mielo darbo prisiminimas“, – yra sakęs režisierius.

Šiuo metu G. Varnas LNOBT rengia naujos Onutės Narbutaitės operos „Kornetas“ pastatymą, kurio premjera numatyta jau kitų metų vasarį.

„Rigolete“ per dešimtmetį yra dainavusi visa plejada Lietuvos solistų: Džildą – Irena Zelenkauskaitė, Joana Gedmintaitė, Regina Šilinskaitė, Viktorija Stanelytė, Rigoletą – Vytautas Juozapaitis, Dainius Stumbras, Eduardas Kaniava, Hercogą – Edgaras Montvidas, Viktoras Aleškovas, Edmundas Seilius, Audrius Rubežius, Kristianas Benediktas, Madaleną – Laima Jonutytė, Inesa Linaburgytė, Jovita Vaškevičiūtė, Sparafučilę – Egidijus Dauskurdis, Tadas Girininkas ir kt.

Spalio 10 d. Džildą atvykstanti dainuoti solistė Anna Siminska – jaunosios kartos sopranas. Mokslus pradėjusi Varšuvos F. Chopino muzikos akademijoje, juos baigė Graco (Austrija) menų universitete. Yra dainavusi Vienos valstybinėje, Dresdeno, Frankfurto operose, Zalcburgo, Glaindborno, Ekso Provanso festivaliuose ir kitur. Viena iš dažniausiai jos atliekamų partijų – Nakties karalienės „Užburtojoje fleitoje“. Greta kitų vaidmenų A. Siminska taip pat dainuoja pagrindinę partiją vienoje ryškiausių „bel canto“ operų, V. Bellini „Somnambula“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau