Dabar populiaru
Publikuota: 2008 rugsėjo 29d. 07:12

Ore kabojo aitvarai milžinai

Aitvaras
Eriko Ovčarenko/„Scanpix“ nuotr. / Aitvaras

„Mano aitvarus fotografuoja, filmuoja, bet beveik niekas neklausia, iš kur jie čia atsirado“, – stebėjosi Michaelis Howardas, virš Palangos paplūdimio šeštadienį į orą iškėlęs keliolikos metrų ilgio meškiną ir kelis kartus už jį ilgesnį uodeguotą vabzdį.

M.Howardas prisipažino, kad šias ore kabančias keistenybes darė ne pats, bet pirko Naujojoje Zelandijoje. Tokio dydžio vėjo pripučiami aitvarai Lietuvos padangėje siūbavo pirmą kartą. Šalia jų ore plazdėjo dar keli ryškiaspalviai skraidūnai. Neregėtos ore kabančios figūros viliojo pajūriu vaikštančius žmones į paplūdimį, prie „Medūzos“ kavinės.

Čia vyko aitvarų klubo „108“ šventė, kurioje pirmą kartą dalyvavo ir svečių iš užsienio.

M.Howardas su žmona Linda iš Didžiosios Britanijos atsivežė puošnių skraidūnų, kurie tokiose šventėse kelia nuotaiką ir vilioja žiūrovus, o Allanas ir Marilyn Pothecary rodė dviejų aitvarų šokį ore pagal muziką. Be to, M.Howardas skraidino keturiomis virvelėmis valdomą aitvarą, kuriuo ore galima atlikti labai daug triukų, ir norinčius pamokė jį valdyti.

Žinia apie rengiamą šventę į paplūdimį atviliojo apie 100 įvairių aitvarų skraidintojų, tačiau akrobatinių skraidūnų varžybose ryžosi dalyvauti tik 12. Jų pasirodymus vertino užsieniečiai.

„Svečiai pripažino, kad geriausiai aitvarą, vėją ir muziką jautė vilnietė Dalia Urbonaitė. Ši 25 metų mergina – mūsų klubo narė“, – sakė renginio sumanytojas, aitvarų klubo „108“ įkūrėjas Jurgis Pauliukas.

Aitvarų šventės tęsiniu tapo Baltijos jūros apkabinimo 20-mečiui skirtas muzikos gyvai koncertas „Baltijos vėjai“. Prie „Medūzos“ poilsio namų įrengtoje scenoje muzikavo Andrius Kulikauskas ir Saulius Bareikis, grojo grupės „Senas kuinas“ bei „Šv.sodas“.

Dienraštis L.T.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas