Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje skambės Lietuvą ir Šveicariją suvienijęs „Sirens“ džiazas

Bosistas Herbie Kopfas įsiliejo į  „Sirens“ kolektyvą.
Koncerto organizatorių nuotr. / Bosistas Herbie Kopfas įsiliejo į „Sirens“ kolektyvą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš 15-a metų dėl bendradarbiavimo rankomis sukirtę Lietuvos bei Šveicarijos džiazo muzikantai tebepuoselėja kūrybinių sąskrydžių tradiciją ir šį mėnesį kviečia publiką įvertinti ilgametės partnerystės vaisius: projektas „Sirens“ spalio 10 d., pirmadienį, kviečia į uostamiesčio džiazo klube „Kurpiai“ vyksiantį muzikos improvizacijų vakarą, o spalio 15 d., šeštadienį – į koncertą Palangos kultūros centre „Ramybė“.

Džiazo kvarteto „Sirens“ nariai: klaipėdietis gitaristas Eugenijus Jonavičius bei šveicarų fleitininkas Romanas Glazeris (Roman Glaser), bosistas Herbis Kopfas (Herbie Kopf) ir būgnininkas Tonis Reinoldas (Tony Renold) – žada įrodyti, kad jų muzika ne tik neturi sienų, bet ir yra puikus rudens antidepresantas.

Priežasčių pasitikėti kūrybos galia nestinga: nepaisant skirtingų tautybių, kvarteto narius vienija universali muzikos kalba ir profesionalumas. Visi jie yra melomanų bei muzikos specialistų pripažinti virtuozai, be kita ko, dirbantys ir pedagoginį darbą. Ketvertuko nariai – kūrybingos asmenybės, todėl jų pasirodymų metu skamba tik originalios autorinės džiazo kompozicijos.

„Kiekvienas iš mūsų į koncertus ir repeticijas atsineša savo kūrinių, tad juos belieka sujungti į visumą, kad skambančia muzika galėtume mėgautis tiek mes, tiek klausytojai. Kvartetas išties „susigrojęs“: esame atradę mums tinkančius kūrinius, unikalų skambesį ir bendradarbiavimo džiaugsmą“, – sako E. Jonavičius.

Geriausiu gitaristu Vakarų Lietuvoje tituluojamo klaipėdiečio teigimu, jo ir šveicarų draugystė bei profesinis bendradarbiavimas prasidėjo dar prieš 15-a metų. „Grojau viename Klaipėdos viešbutyje, kuriame tądien lyg tyčia apsistojo iš džiazo konkurso Odesoje vykę šveicarų džiazmenai. Su vienu iš jų, bosistu H. Kopfu, po pažinties ėmėme bendrauti intensyviau. Po laiškų dienos šviesą išvydo ir bendri muzikiniai projektai Lietuvoje“, – prisimena E. Jonavičius.

Po intensyvių repeticijų, bendradarbiavimo su vilniečiais muzikantais ir sėkmingų pasirodymų Lietuvos festivaliuose buvo surengtas koncertų turas Šveicarijoje. Jo metu prie dueto prisijungus fleitininkui Romanui bei būgnininkui Toniui ir gimė projektas „Sirens“. Nuo tada kvartetas pagroti susirenka kas keleri metai.

Ruošdamiesi spalio 15 d. 20 val. Palangos „Ramybėje“ vyksiančiam savo koncertui, šveicarai pamalonins ir uostamiesčio melomanus: spalio 10 d. 22 val. svečiai kartu su klaipėdiečiais muzikantais dalyvaus tradiciniame pirmadienio jam session klube „Kurpiai“ (Kurpių g. 1A).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Ramybė Džiazas