Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paroda „ D.U.“ Užupio galerijoje

Užupio galerija
Užupio galerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Metalo meno ir juvelyrikos „Užupio galerijoje“ rugsėjo 21 dieną atidaroma dviejų dailininkų Ugnės Blažytės – Tamašauskienės ir Dano Tamašausko juvelyrikos paroda trumpu pavadinimu „D.U“.

Patys menininkai apibūdina parodą cituodami V. Celms „Baltų raštai ir ženklai“ mintį: „Laiko ir lemties ženklai formuojasi kaip kosminių procesų simetrijoj įtrauktų jėgų sąveikos reiškėjai ir jų įvairių judėjimų visumos saugotojai. Pirmoji šių ženklų reikšmė – išreikšti ritmą, didžiąją tėkmę, ciklinę visų procesų seką.“

Dailininkai sako, jog „Kolekcijoje „D.U.“ ryškiausiais iškyla apskritimo ir įstrižo kryžiaus simboliai. Apskritimas išreiškia ne tik amžino judėjimo cikliškumą, bet ir bendrumą, vieningumą, šviesą ir apsaugą. Skersinis kryžius simbolizuoja Dievo sukurto pasaulio tapsmą, dinamiką, kartu išsaugodamas pasaulio ketveriopumą, centrą, begalybę ir idealią vienovę. Kryžius – šio pasaulio laikinumo, gyvybės skleidimosi ženklas. Tai ideali tarpinė stadija tarp nauja ir sena, praeities ir ateities."

„Kūriniuose dominuojančios medžiagos (šviesus gintaras, balintas sidabras, kopų smėlis, emalė) ir kompozicinė simetrija taip pat atskleidžia šviesos ir tamsos pulsavimą, gyvybės ir mirties kaitos ritmą, kur viskas grįžta į savo pradžią ir pabaigą – tašką“, teigia Ugnės Blažytė – Tamašauskienė ir Danas Tamašauskas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paroda
Sužinokite daugiau