Dabar populiaru
Publikuota: 2013 balandžio 10d. 11:28

Paroda „Titanike“ supažindins su japoniška tapyba ant ritinėlių, skirtų pagerbti svečius

Takaoka Norio. Geltona vasara
VDA nuotr. / Takaoka Norio. Geltona vasara

Balandžio 11 dieną, ketvirtadienį, 17 val., VDA parodų salėse „Titanikas“, I aukšte (Maironio g., 3, Vilnius), bus atidaryta paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“.

Kakedžiku yra tradicinis japonų tapybos ir kaligrafijos kūrinių eksponavimo būdas. Pats kakedžiku ritinėlis yra gaminamas iš popieriaus ar audinio (dažniausiai naudojamas šilkas). Eksponuojant kakedžiku ritinėlį, tereikia jį tiesiog pakabinti virvele ant vinies. Kai kakedžiku nebenaudojamas, jį galima gražiai susukti į ritinėlį, kuris užima visai nedaug vietos.

Nuo senų laikų japonai kabindavo kakedžiku svetainėje tam, kad parodytų savo pagarbą ir svetingumą svečiams.

Kakedžiku tapyboje dažniausiai naudojamos gėlės, paukščiai, kraštovaizdžio motyvai. Japonams labai svarbus sezoniškumas, todėl visuomet jie žavėjosi ir labai vertino keturių metų laikų grožį. Dėl šios priežasties namų šeimininkas turi parinkti kakedžiku, atspindintį metų laiką bei svečių atvykimo progą.

Pastaruoju metu japonų kasdieninio gyvenimo būdas smarkiai pasikeitė ir tapo panašus į vakarietiškąjį, tad retas japonas pasitinka svečius su namuose pakabintu kakedžiku ritinėliu. Šiais laikais kakedžiku ir mums nėra toks artimas ir įprastas dalykas.

Paroda „Kakedžiku (tapyba ant ritinėlių) šiuolaikiniame Japonijos mene“ yra gera proga dalyvaujantiems dailininkams vėl pajusti nuo senų laikų išlaikytą japonų dvasią, kuriant meno kūrinius tradiciniu japonišku stiliumi. Vieni naudoja šiuolaikiškas tapybos priemones, tokias kaip akriliniai dažai ar guašas, kiti – tradicines medžiagas: ryžių popierių, šilką ar japoniškus dažus. Tačiau visi stengiasi išreikšti savo meną kakedžiku stiliumi.

Parodos organizatoriai tikisi, jog Lietuvos žmonėms patiks trisdešimties meno kūrinių paroda, sukurta dvylikos japonų dailininkų, kurių modernus meno pojūtis išreikštas harmonijoje su japoniškąja tradicija – kakedžiku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/