TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Parodoje Kaune – Floridos žiedai

Dailininko Floridoje sukurtuose darbuose vyrauja šiltos spalvos ir teigiama nuotaika.
A.Kliaugos paveikslo „Lelijos“ nuotr. / Dailininko Floridoje sukurtuose darbuose vyrauja šiltos spalvos ir teigiama nuotaika.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Rytoj, 17 val., galerijoje „Aukso pjūvis“ atidaroma vilniečio dailininko Algimanto Kliaugos tapybos paroda.

Lietuvių akis pripratusi matyti tamsius, niūrių spalvų vietinių tapybos meistrų paveikslus. Viena vertus, tapybos spalvos laikui bėgant tamsėja, kita vertus, lietuvių tapytojai, besiremdami juos supančios gamtos įtaka, daugiausia naudoja tamsesnes žemės spalvas. Todėl bet kokia dailininko išvyka į ryškią, saulėtų spalvų prisodrintą pietietišką užsienio gamtą į lietuvių dailę įneša įvairesnių motyvų ir, be abejo, džiaugsmingesnių spalvų.

Lietuvai tapus nepriklausoma, atsivėrė sienos, dailininkai ėmė daugiau keliauti. Lietuviškos dailės mokyklos pamokos susiliejo su naujais regimojo lauko vaizdais. Su išvykomis prašviesėjo ir tapytojo A.Kliaugos paletė. Šis menininkas – tai tradicinės lietuviško ekspresionizmo mokyklos atstovas.

Kaip ir arsininkų – šios ekspresionistinės dailės krypties pradininkų – A.Kliaugos įkvėpimo šaltinis yra gamta. Taigi, ir pagrindiniai dailininko žanrai – peizažai bei natiurmortai.

Dailininko išvyka į spalvingą, nuolat žydinčią, ryškiaspalvę Floridą (JAV) tik sustiprino domėjimąsi natūralia aplinka. A.Kliaugos darbai prisipildė naujų spalvų, prasiplėtė motyvų įvairovė. Egzotiški augalai, paukščiai, gyvūnai pagyvino lietuviškos dailės nuotaiką.

A.Kliauga Floridoje viešėjo tik porą mėnesių. Tačiau to laiko pakako suruošti visai įspūdžių iš saulėtos JAV pietryčių valstijos parodai. Džiugus, tiesiog euforinis susižavėjimas spalvinga gamta trykšta iš A.Kliaugos drobių ir šildo po žiemos baltumo apmirusias lietuvių akis.

A.Kliauga nuo 2008 m. dirba kaip laisvas menininkas. Ši personalinė paroda autoriui yra 12-oji. Jas dailininkas rengė Kanadoje, JAV, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kitose šalyse.

KAS? A.Kliaugos paroda
KUR? Galerija „Aukso pjūvis“, Verslo lyderių centre (K.Donelaičio g. 62/V.Putvinskio g. 53, Kaunas)
KADA? Paroda veiks iki gegužės 14 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą