Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 10d. 13:08

Parodoje Kaune – pirmosios spalvotos Lietuvos nuotraukos

Vaizdas į Žaliakalnį nuo Vienybės aikštės 1939 m.
Mečio Brazaičio nuotr. / Vaizdas į Žaliakalnį nuo Vienybės aikštės 1939 m.

„Girstučio“ kultūros ir sporto centre Kaune iki metų pabaigos veiks fotografijų paroda „Kaunas tada. Kaunas dabar“.

Atrinktose nuotraukose įamžintos ne tik gerai žinomos, bet ir neatpažįstamai iki šių dienų pasikeitusios Kauno vietos. Anų dienų ir šiandieninės fotografijos derintos pagal vaizdus, nuotaikas, emocijas, siekiant parodyti, kaip miesto veidą keičia laiko tėkmė. Tačiau tai ne vienintelis parodos tikslas.

Parodos lankytojai gali pamatyti ir pirmąsias spalvotąsias Lietuvos fotografijas, kurios buvo sukurtos tarpukariu ir karo metais. Tokių fotografijų yra išlikę labai nedaug. Miesto dabartis įamžinta juodai baltose fotografijose.

Parodoje eksponuojami Lietuvos karo aviacijos kapitono, topografo, fotografijos mėgėjo Mečio Brazaičio ir hidrologo, Vytauto Didžiojo bei „Notre Dame“ (JAV) universitetų profesoriaus, vieno iš Lietuvos fotomėgėjų sąjungos steigėjų Stepono Kolupailos darbai. Nuotraukų autorius galima vadinti lietuviškos spalvotosios fotografijos pradininkais.

Iš gausaus kūrybinio šių menininkų palikimo parodai buvo atrinkti 1933–1942 m. užfiksuoti Kauno vaizdai. Jie pasiskolinti iš Atvirosios visuomenės studijos asociacijos pirmininko, dailėtyrininko Valentino Gylio rinkinio. Tuometinio Kauno vaizdus sugretinti su dabartinio miesto gyvenimu parodos organizatoriams padėjo jaunosios kartos fotografas Gintaras Česonis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

„Daugiau šypsenos“

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

„Susitikime lauke“

Renginių gidas