Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 21d. 07:11

Parodos Singapūre pažiba – lietuvių fotelis „Ops!“

26-baldai-Baldas laimetojas
Šis fotelis buvo pripažintas geriausiu svetainės baldu

Ryškios spalvos, lenktos formos, netikėti sprendimai – taip egzotiškai atrodo lietuviški baldai. Nors pavadinti baldais juos būtų sunku. Greičiau – tai meno kūriniai.

Iš Singapūre vykusios tarptautinės baldų parodos „IFF Singapore 2012“ lietuviai grįžta išdidžiai pakeltomis galvomis – dizainerio Jono Jurgaičio sukurtas fotelis „Ops!“ tapo tikra parodos pažiba. Tarptautinę komisiją sužavėjo lakoniškos baldo formos, funkcionalumas, žaismingumas. Savo susižavėjimą ji išreiškė fotelį pripažindama geriausiu eksponatu svetainės baldų kategorijoje.

Pirmą kartą šioje parodoje pristatytame jungtiniame Lietuvos dizaino įmonių stende buvo eksponuojama ir daugiau meno kūriniais virtusių baldų. Pavyzdžiui, sofa „Alien“ – pagundai prisėsti ant jos negalėjo atsispirti niekas. 

26-baldai-IMG_4165
Parodos lankytojai išbandė neįprastą sofą „Alien“. Jos viduryje – staliukas.

Pelnas skaičiuojamas milijardais

Ši paroda nėra pati didžiausia Azijos regione, tačiau ji vadinama profesionaliausia – joje  pristatomi nauji, modernūs, inovatyvūs baldai bei interjero sprendimai.

Per kelias dienas ji sutraukė daugiau nei 17 tūkst. lankytojų. Skaičiuojama, kad jau stenduose paprastai parduodama produkcijos už 270 mln. JAV dolerių, o po renginio per metus sudaroma sandorių už 2,5 mlrd. JAV dolerių.

80 proc. šios parodos dalyvių – iš Azijos (Kinijos, Honkongo, Indonezijos, Taivano, Tailando, Vietnamo, Singapūro) ir tik 20 proc. – iš kitų pasaulio šalių. Lietuva kartu su Austrija, Belgija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Nyderlandais, Ispanija ir Jungtine Karalyste reprezentavo Europą.

26-baldai-kita dalis
Ryškios, romantiškos, o gal minimalistinės? Lietuviai pristatė skirtingą kėdžių viziją.

Buvome populiarūs

Ingrida Šulcienė, „Versli Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene, džiūgavo, kad lietuvių debiutas parodoje buvo tikrai vykęs: „Mūsų stendas buvo labai populiarus, visiems lankytojams pasirodėme įdomūs kaip mažai žinoma nedidelė šalis ir kaip įdomių išskirtinių baldų kūrėjai. Kai kurios įmonės jau turi verslo ryšių su Azijos kraštais ir toliau juos plečia, o tos, kurios jų neturėjo, po parodos grįžo ne tik su „vizitinėmis kortelėmis“, bet ir su konkrečiais bendradarbiavimo planais.“

Parodoje į vieną vietą buvo susibūrusios šešios Lietuvos įmonės: „Sedes Regia“, „Contra Design House“, „Interjerai be saiko“, „Kitaip“, „Nauji vėjai“ ir „Interjero dizaino grupė“.

Jungtinio Lietuvos dizaino stendo foto/26-baldai-viena dalis
Jungtinis Lietuvos dizaino stendas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos