Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 23, 18:18

Pasaulio lietuviai kūrybinėse dirbtuvėse dalinsis idėjomis kultūriniam turizmui

Šiais metais šeštosios pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ keliauja į Anykščius. Jau tradiciniu tapęs projektas po visą pasaulį išsibarsčiusius menininkus lietuvius kartą per metus sukviečia į Lietuvą dalintis idėjomis ir bendrauti su vietiniais kūrėjais.
Pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“
Pasaulio lietuvių menininkų kūrybinės dirbtuvės „Migruojantys paukščiai“ / Adomo Jablonskio nuotr.

Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės yra išskirtinės: jose kiekvienais metais dalyvauja vis kiti išeivijos ir Lietuvoje gyvenantys kūrėjai, taip pat projektas kiekvienais metais keliauja vis į kitą Lietuvos miestą, jo dalyviai susipažįsta su ten kultūrinę veiklą vykdančiomis organizacijomis, užmezga ryšius su miesto gyventojais, svečiais.

„Jau kelerius metus vykstantis projektas parodo, kad „Migruojantys paukščiai“ kuriantiems ir užsienyje gyvenantiems menininkams yra labai svarbūs ir reikalingi. Anksčiau ieškodavome dalyvauti norinčių žmonių, o paskutiniais metais kūrėjai patys mus susiranda“, – pasakoja projekto autorė, VŠĮ „LT-Identity“ dizainerė Jolanta Rimkutė. Šiais metais į Anykščius atvyko kūrėjai iš Norvegijos, JAV, Vietnamo, Švedijos, Belgijos, Estijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Formuluojant šių metų temą, buvo atsižvelgta į miestui aktualias problemas.

„Anykščių miesto strategijos prioritetas yra kultūrinis turizmas“, – teigia Anykščių turizmo informacijos centro direktorius Rimantas Sereičikas. Taigi šiais metais projekto dalyviai diskutuos ir kurs temomis „Kultūrinis turizmas: šiuolaikinis menas kaip masalas keliauti“, „Kultūrinis turizmas kaip meno ženklų ieškojimas“.

„Anykščiai – ne tik vienas gražiausių Lietuvos miestų, bet šiais metais yra ir Lietuvos kultūros sostinė. Čia susirinkę tikimės ne tik patys pasisemti įkvėpimo ir turiningai praleisti laiką, bet ir pačiam miestui atnešti naudos: skirtingų sričių specialistai, susiėję kolektyviniam darbui, miestui paliks naudingų idėjų, galinčių pasitarnauti kultūrinio turizmo plėtrai“, – pasakojo projekto koordinatorė Jolita Vitkauskaitė.

Projekto atidaryme dalyvavę Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento atstovai pažymėjo, kad šis projektas yra viena iš prasmingų iniciatyvų, praktiškai įgyvendinančių „Globalios Lietuvos“ idėją. Pasak jų, „Migruojantys paukščiai“ yra ne tik bendra kūrybos erdvė, bet ir labai konkretus praktinis žingsnis, skatinantis Lietuvos diasporos menininkų įsitraukimą į Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

www.migruojantyspauksciai.lt
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą