TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutiniame LVSO vasaros koncerte –Sashos Song debiutas su simfoniniu orkestru ir maestro G.Rinkevičiumi

Sasha song
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sasha song
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsibėgėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vasaros koncertai Vilniaus paveikslų galerijos kieme (Didžioji g. 4). LVSO, tradiciškai koncertus rengiantis Vilniaus kongresų rūmuose, įgyvendino seną svajonę: pirmą kartą per dvidešimt vienerius savo sėkmingos veiklos metus parengė mini vasaros festivalį – tris LVSO vasaros koncertus.

Birželio 5 ir 12 dienomis įvykę pirmieji du koncertai parodė, jog tokie renginiai yra laukiami ir reikalingi. Pusantro tūkstančio klausytojų talpinantis Paveikslų galerijos kiemas tapo puikia vasaros koncertų sale po atviru dangumi, klausytojų traukos centru, pagyvinusiu ir suteikusiu naujų spalvų vakariniam Vilniaus gyvenimui. Tiek publikos negalėtų sutalpinti nei viena sostinės koncertų salių, kur vietų skaičius svyruoja nuo 600 iki 1100. Vilniaus paveikslų galerijos kiemas – tai dalis puikaus architektūrinio Chodkevičių rūmų ansamblio, kuris yra viena ryškiausių Didžiosios gatvės dominančių ir vienas stilingiausių vėlyvojo klasicizmo ansamblių Vilniuje. Chodkevičiai – viena žymiausių, turtingiausių ir įtakingiausių Lietuvos didikų giminių, Chodkevičių kartos kaupė vertingų dailės kūrinių kolekcijas ir bibliotekas.

Birželio 19 d., šeštadienį, 20 val. čia įvyks trečiasis, paskutinis LVSO vasaros koncertas, kuriame - pripažinimo sulaukusio dainininko Sashos Song debiutas su LVSO ir Maestro Gintaru Rinkevičiumi. Šis koncertas, galima sakyti, dovanoja net dvi naujienas: Sasha Song pirmą kartą dainuos kartu su LVSO, o koncerto klausytojai pirmą kartą išgirs garsaus Didžiosios Britanijos pop roko dainininko Georgo Michaelo dainas, aranžuotas simfoniniam orkestrui (aranžuočių autorius Rimantas Giedraitis).   

Skambės ir kitų roko milžinų - grupės „Pink Floyd“ muzika, - LVSO grieš ištraukas iš „Simfoninių Pink Floyd“, britų kompozitoriaus Jeremy „Jaz“ Coleman orkestrui aranžuotų dešimties „Pink Floyd“ dainų rinkinio. Pirmą kartą simfoninį populiariosios grupės dainų perdirbinį 1995 m. atliko Londono simfoninis orkestras, įrašęs kompaktinę plokštelę „Us an Them : Symphonic Pink Floyd“, sulaukusią didžiulio populiarumo visame pasaulyje.

Legendiniai, daugelio mėgstami hitai gyvo garso koncerte, atliekami nuostabaus balso vokalisto ir pritariant simfoniniam orkestrui – retas įvykis Lietuvos muzikos padangėje. Tokie koncertai – proga išgirsti garsių autorių dainas gyvame koncerte. Lietuvoje, kitaip nei Vakarų šalyse, gana retai prie tokių projektų prisijungia simfoniniai orkestrai, suteikdami populiariajai muzikai kitokį skambesį.

Dainininko Sashos Song balsas dažnai gretinamas su Georgo Michaelo balsu, o pats atlikėjas laiko jį savo įkvėpėju. Todėl Sashai Song Georgo Michaelo dainų atlikimas – didelis iššūkis. Dvylikos metų išleidęs savo pirmąjį albumą, Sasha Song turi ką pasakyti publikai – intensyviai koncertuojantis, kritikų ir auditorijos mylimas dainininkas nuoširdžiai ir įtikinamai atlieka garsiojo brito muziką, suteikdamas jai išskirtinių, savo spalvų.

„Tokio mastelio projektas yra labai rimtas išbandymas, tačiau aš tuo, be abejo, labai džiaugiuosi...“ – pasakojo Sasha Song. „Labai džiaugiuosi, kad toks orkestras kaip Lietuvos valstybinis simfoninis, kad pats Maestro Gintaras Rinkevičius sutiko padaryti simfoninio Georgo Michaelo šou.  Man tai didžiulis pliusas, didžiulis laiptas aukštyn, šeštadienio laukiu su nekantrumu. Atrinkome mano mėgstamiausias dainas, tai tikrai patys geriausi Georgo Michaelo hitai. Manau publika galės dainuoti kartu!”

Pasaulio muzikos kritikai dažnai teigia, kad nesvarbu kokia kryptimi besivystytų muzika, talentas nugali visada. Georgo Michaelo muzikos pasiekimų kelias kaip tik tai ir iliustruoja. Birželio 25 dieną 47-ąjį gimtadienį švęsiantis graikų kilmės muzikantas iš viso yra pardavęs daugiau kaip   85 milijonus albumų bei singlų, laimėjęs eilę Grammy, MTV ir kitų apdovanojimų. Georgas Michaelas yra perdainavęs legendines dainas, pavyzdžiui, viena jų – nepaprastos sėkmės sulaukusi Freddy Mercurry‘o „Somebody to love“. Jis taip pat išgarsėjo tokiais hitais kaip „Careless Whisper“, „Freedom“, „Jesus to a Child“, „Faith“, „Fast Love“, „Kissing a Fool“ ir daugybe kitų; 2004 m. buvo paskelbtas kaip dažniausiai britų radijo eteryje 1984-2004 m. skambėjęs dainininkas; dainavo su Aretha Franklin, Astrud Gilberto, Eltonu Johnu, Paulu McCartney, Mary J. Blige, „Queen“, Lisa Stansfield ir kitomis žvaigždėmis.

Išskirtinis, melodingas LVSO vasaros koncertas birželio 19 d. su Sasha Song bei G. Michaelo ir „Pink Floyd“ muzika žada išties jaukų vakarą, kuriam ypatingos charizmos suteiks turtingas ir gilus Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro skambesys. Koncerte taip pat dainuos šeši gospelų choro „Sounds in G“ dainininkai, gros ritmo grupė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą