Dabar populiaru
Publikuota 2022 11 22, 18:00 Atnaujinta 2022 11 22, 18:32

Patvirtintas 2023 metų biudžetas kultūrai

Seimui antradienį patvirtinus kitų metų valstybės biudžetą, kultūros srities biudžetas, lyginant su pirminiu 2023 m. valstybės biudžeto projektu, didėja apie 8 mln. eurų, praneša Kultūros ministerija.
Kultūros ministerija
Kultūros ministerija / 15min nuotr.

15min primena, kad 2022 metais Kultūrai buvo skirta 405,5 mln. eurų, kas tuo metu sudarė 1,9 proc. viso valstybės biudžeto.

Šįmet, 2023 metais, Kultūros biudžetas padidėdamas 3,33 proc. sudaro 419 mln. eurų. Tai yra 2,7 proc. viso valstybės biudžeto (15,544 mlrd. eurų).

„Papildomai skiriamos lėšos sustiprins Lietuvos kultūros sklaidą, sėkmingai įgyvendinti svarbius investicinius projektus, deramai pažymėti mūsų šaliai svarbias atmintinas datas, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. – Visa tai kartu su kitomis finansinėmis priemonėmis – augsiančiais kultūros ir meno darbuotojų atlyginimais, pagalba sektoriui dėl padidėjusių energetinių išteklių kainų – padės dar tvirčiau įžengti į 2023-iuosius ir išlaikyti nuoseklų bei aktyvų kultūros ir meno pulsą.“

Didžioji papildomai numatytų lėšų dalis bus skiriama investiciniams projektams. 5 mln. eurų bus skiriami Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastato rekonstrukcijai 2023 m. užbaigti, 450 tūkst. – Vilniaus geto bibliotekos pastato (Žemaitijos g., Vilnius) aktualizavimui įkuriant Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto muziejų, kitiems projektams.

Dalis lėšų iš papildomai numatytų 8 mln. eurų kitąmet bus skirta kultūros sklaidai ir atmintinoms datoms: Lietuvos kultūros sezono Paryžiuje renginiams ­– 140 tūkst. eurų, M.K.Čiurlionio 150 gimimo metinių minėjimo renginiams pasirengti – 110 tūkst. eurų.

Kultūros ministerija primena, kad vienas reikšmingiausių 2023 m. biudžeto akcentų – kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams papildomai skiriami 34 mln. eurų, iš jų 6,1 mln. – įgyvendinant horizontalius sprendimus, bendrai didinančius darbuotojų pajamas. Kartu su savivaldos indėliu kultūros ir meno darbuotojų užmokestis galėtų didėti beveik 19 procentų.

Kylančioms energijos išteklių kainoms bei infliacijai suvaldyti bus taikomos papildomos priemonės, kurios užtikrins nevyriausybinių organizacijų bei privačių kultūros įstaigų veiklų tęstinumą: Lietuvos kultūros tarybai numatoma skirti 1,6 mln. eurų, Lietuvos kino centrui – 1 mln. eurų.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą