TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paulius Normantas fotografijų parodoje pristatys šventus budistų miestus

Paulius Normantas „Keturios Budos pėdos"
Pauliaus Normanto nuotr. / Paulius Normantas „Keturios Budos pėdos"
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 10 d. 17 val. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) fotografas, keliautojas ir poetas Paulius Normantas pristatys naują nuotraukų ciklą iš kelionių po budistų kraštus Rytuose – Indijoje ir Nepale.

„Kaip fotografas leidausi į netrumpą kelią – į piligriminę kelionę iš Žemaitijos po Indiją ir Nepalą. 2007-2008 m. fotografavau Nepale, Lumbinyje, mano paskutiniųjų 22 metų darbų ir fotoekspedicijų Vadovo ir Mokytojo gimimo vietoje. 2009 m. dirbau su kamera Bodhgajoje, kur Jis nušvito.

Pauliaus Normanto nuotr./Paulius NormantasKeturios Budos pėdos
Pauliaus Normanto nuotr./Paulius Normantas„Keturios Budos pėdos“

Paskutinėje Budos Šakjamunio pėdoje, šventajame Kušinagaro mieste, kur Jis išsilaisvino iš kūno, 2010 m. žiemos viduryje baigiau fotografuoti ir apmąstyti jo gyvenimą žemėje“, – pasakojo parodos autorius.

Fotografijų cikle „Keturios Budos pėdos. Keturi šventi miestai“ įamžintos budistų piligrimystės vietos, kuriose Buda nušvito, skaitė pirmąjį pamokslą ir paliko žemę. Pasak parodos autoriaus, šie šventi miestai yra lankomi visų pasaulio budistų iš daugiau nei 20 šalių.

„Lumbinis, Bodhgaja, Sarnathas ir Kušinagra – tai viso pasaulio budistams šventos vietos, Budos gyvenimo kelią savotiškai įrėminančios ir jo patirtį bei mokymą menančios „pėdos“.

Pauliaus Normanto nuotr./Paulius Normantas Keturios Budos pėdos
Pauliaus Normanto nuotr./Paulius Normantas „Keturios Budos pėdos“

Pauliaus Normanto fotokamera užfiksuoti objektai – tai meditacinė kelionė į kultūrinę Indijos budizmo praeitį ir gyvą dabartį“, – sakė prof. Audrius Beinorius.

Paroda anonsuoja ir netrukus pasirodantį tokio paties pavadinimo fotografijų  albumą. Jam pratarmę parašė pats Tibeto dvasinis lyderis 14-tasis Dalai Lama. Naująjį albumą P. Normantas pristatytas lapkričio 12 d. 17:30 val. Vilniaus Rotušėje (Didžioji g. 31).
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau