Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 11d. 12:22

Piano.lt salėje – klasikinės indų muzikos vakaras

Sergėjus Ancupovas (Akashas)
Organizatorių nuotr. / Sergėjus Ancupovas (Akashas)

Sausio 23 dieną, šeštadienį, 19 val. koncertų salėje Piano.lt (Trakų g. 9 / Kėdainių g. 1) įvyks klasikinės indų muzikos vakaras „Akash Groja Sarodu“. Dalyvauja Sergejs Ancupovs (Akash) (sarodas), Rytis Kamičaitis (tabla) ir Liudmila Žurkova (tampura).

Sergejui Ancupovui vardą Akash suteikė jo mokytojas (guru) – pasaulinio garso atlikėjas, grojantis sarodu Ustad Amjad Ali Khan Sahib‘as iš Delio. Vardas Akash turi daug reikšmių: erdvė, visata...

Akash’o guru atstovauja legendinę Indijos klasikinės muzikos tradiciją – Senia Beenkar ir Bangash gharanas. Sarodas – tai modifikuotas afganų instrumentas rabab, kuriuo pradėjo groti Amjad Ali Khan’o protėvis Khan Sahib. Akash’o guru Amjad Ali Khan’as.

Akash’ui buvo 6-eri metai, kai jo brolis paskatino jį mokytis groti gitara. Jau paauglystėje jis tapo žinomu jazz-rock ir fusion gitaristu, o 1980 m. buvo pripažintas geriausiu atlikėju gitara, geriausiu instrumentinio ansamblio vadovu, geriausios instrumentinės kompozicijos autoriumi Nacionaliniame metų muzikos konkurse Latvijoje.

Nepaisant to, po kelių mėnesių Akashas paliko gitarą ir įniko į naujos muzikinės kultūros ir naujo instrumento, sarodo, grojimo technikos studijas. Būtent sarodo, kuris yra vienas iš sudėtingiausių Indijos klasikinės muzikos instrumentų. Jau daugiau nei 20 metų Akash’as studijuoja šiaurės Indijos klasikinės muzikos teoriją ir praktiką, dažnai koncertuoja, propaguodamas šią muzikinę kultūrą.

Indijos klasikinė muzika pripažinta kaip viena sudėtingiausių ir giliausių pasaulio muzikos kultūrų, kurios sistema nepertraukiamai vystosi ir perduodama iš kartos į kartą jau 5000 metų. Didysis Ustad Amjad Ali Khan Sahib’as įvardino dvi svarbiausias Indijos klasikinės muzikos aksiomas – „laisvė disciplinoje“ ir „vidinė ramybė yra svarbiausia”. Šios dvi tiesos lyg švyturiai vedantys Akash’ą muzikos keliu.

„Mano muzikos garsai gimsta iš mokytojų palaiminimo ir mane supančiųjų indėlio: mano tėvų ir vyresniojo brolio Aleksandro, Maskvos konservatorijos profesoriaus Džiovani Michailovo , gitaristo John McLaughlin’o, žmonos Liudmilos, mano vaikų ir visų mano draugų“. „Kartą išgirdau sakant ir tuo aš tikiu“, – pridūrė Akash’as: „Jei groji 10 metų, pradedi jausti vidinę laisvę, po 20 metų tampi atlikėju ir perduodi ramybę kitiems, po 30 metų prilygsti savo mokytojui (guru), bet privalai mokytis dar labai daug metų, kad taptum tikru meistru ir prilygtum pačiam Dievui“.

Bilietų kaina: 25 Lt.
Moksleiviams, studentams, senjorams 35% nuolaida.

Bilietus į renginį parduoda bilietų platinimo bendrovė „Tiketa“. Bilietų galima įsigyti visose „Tiketos“ kasose, ar rezervuoti telefonu 1653 (2 Lt/min.). Elektroninius bilietus galite greitai ir patogiai įsigyti interneto tinklalapyje www.tiketa.lt ir atsispausdinti juos paprastu spausdintuvu (dvi dienos iki koncerto bei švenčių dienomis prekyba e-bilietais sustabdoma). Koncerto dieną bilietais prekiaujama ir renginio vietoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

19:28
00:40
22:17

Esports namai

URBAN˙/