TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmą kartą organizuojamame Virgilijaus Noreikos konkurse – dalyviai iš daugiau nei 30 pasaulio šalių

Virgilijus Noreika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Virgilijus Noreika
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Maestro vardas skamba labai plačiai – pasibaigus registracijai į Tarptautinį Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursą, jo organizatoriai džiaugėsi net 171 užsiregistravusių dalyvių iš daugiau nei 30 skirtingų pasaulio šalių. Toks skaičius maloniai nustebino, kadangi šių metų rugsėjo 16–22 d. vyksiantis renginys organizuojamas pirmąjį kartą.

Registracijai dainininkai nuo 18 iki 35 metų turėjo du mėnesius. Organizatorių ir komisijos prašymu, vokalistai privalėjo pateikti savo atlikimų video įrašus, kuriuos toliau vertins komisija, iš visų užsiregistravusių išrinksianti 60 verčiausių dalyvauti finaliniame konkurso ture.

Paprastai dainininkai atkreipia dėmesį ne tik į premijos dydį, bet ir tai, kas yra žiuri, todėl mes labai atsakingai rinkomės pavardes.

Rugsėjį vertinti Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso dalyvių į Lietuvą atvyks žymiausi savo srities specialistai – operos solistai, pedagogai, vadybininkai. Tai pats maestro V.Noreika, Asta Krikščiūnaitė (Lietuva), Marjana Lipovšek (Slovėnija), Eva Marton (Vengrija), Rudolf Piernay (Vokietija), Robertas Gilderis (Didžioji Britanija). Komisijai pirmininkaus lietuvių kilmės vokiečių sopranas Lilian Sukis (Lijana Šukytė).

„Visi žiuri nariai – žymūs savo srities specialistai. Pats asmeniškai paskambinau ir komisijai pirmininkauti pakviečiau Lijaną Šukytę, kadangi ypatingai vertinu jos dainavimą. Paprastai dainininkai atkreipia dėmesį ne tik į premijos dydį, bet ir tai, kas yra žiuri, todėl mes labai atsakingai rinkomės pavardes“, – sako pats maestro V.Noreika.

Finaliniame konkurso ture geriausi dainininkai pasirodys kartu su orkestru Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje. Geriausiems dalyviams bus padalintas solidus, 22 tūkst. eurų prizinis fondas. Ne mažiau svarbus prizas – debiutas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, 2017–2018 metų sezone, kiti koncertiniai prizai.

Nors dabar intensyviai ruošiamasi dar tik pimajam konkursui, tačiau organizatoriai neslepia ambicijų išauginti jį iki tradicinio, prestižinio, kas ketverius metus organizuojamo renginio. „Tikimės, kad konkursas užaugs, dar labiau išsiplės jo geografija. Norime, kad pasaulyje išplistų žinia tiek apie šį renginį, tiek apie maestro V.Noreiką“, – lūkesčiais dalijasi konkurso organizatorių Všį „Natų knygynas“ direktorius Vygintas Gasparavičius.

Pagrindiniai Tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros ministerija. Konkursą organizuoja VšĮ „Natų knygynas“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Daugiau informacijos apie konkursą čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau