Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 17d. 16:38

Pirmą kartą Vilniuje – roko opera „Prisikėlęs“

Roko opera „Prisikėlęs“
Organizatorių nuotr. / Roko opera „Prisikėlęs“

Milžiniško klausytojų dėmesio sulaukusi roko opera „Prisikėlęs“ perkeliama į sostinę. Pirmą kartą roko operą vilniečiai ir miesto svečiai galės išvysti nemokamai „Siemens“ arenoje spalio 9-11 dienomis vyksiančių Evangelijos dienų metu.

Praėjusiais metais paminklinėje Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje įvykusi roko operos „Prisikėlęs“ premjera sulaukė rekordinio skaičiaus žiūrovų dėmesio. Tąkart šį kūrinį stebėjo daugiau kaip 5000 žiūrovų, o visi norintys netilpo bažnyčios viduje. Anšlago sulaukė ir du roko operos „Prisikėlęs“ pastatymai Pažaislio vienuolyne.

„Statydami šią roko operą, pabandėme įsivaizduoti, kas būtų, jei vienam iš šiandien gyvenančių žmonių būtų patikėta atlikti misiją, kuri buvo skirta Jėzui. Prisikėlimo epizode slypi daug nūdienai aktualių klausimų. Tai – kiekvieno žmogaus savęs atradimas kelyje į šviesą, atsinaujinimą, į suvokimą, kas gi mes esame kaip asmenybės, kaip tauta. Operos veikėjai yra šių dienų gyventojai, kurie susiduria su išdavyste, su klausimu, kaip pripažinti tai, kas viešai neigiama“, – pasakojo roko operos „Prisikėlęs“ režisierius Nerijus Petrokas.

Amžinųjų vertybių svarbą šiuolaikiniame pasaulyje vaizduojanti roko opera „Prisikėlęs“ pastatyta pagal garsaus italų kompozitoriaus Daniele Ricci kūrinį. Pasak režisieriaus, kūrinio muzikinė kalba nėra agresyvi, opera turi popmuzikos, džiazo elementų, jaučiamas itališkas bel canto koloritas.

„Šis kūrinys – tai puikus emocinis užtaisas, žiūrovas išsineša šviesius, pozityvius įspūdžius. Nors operoje yra ir sukrečiančių scenų, ji nėra vien žiūrovo glostymas palei plauką, bet pabaigoje situacija išsisprendžia. Tiesa, šis tas paliekama tarp eilučių, tarp scenų. Tai – erdvė klausytojo suvokimui ir interpretacijai“, – sakė N. Petrokas.

Kūrinio autorių sužavėjusiame lietuviškame operos pastatyme dainuoja žymūs populiariosios ir klasikinės muzikos atlikėjai – Vilija Matačiūnaitė, Vaidas Vyšniauskas, Ramūnas Urbietis, Ovidijus Vyšniauskas, Rūta Zaikauskaitė, Rita Preikšaitė bei Benas Ulevičius. Vienas svarbiausių operos veikėjų – Rolando Daugėlos vadovaujamas Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinis choras „Cantate Domino“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės