Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 12d. 17:52

Pirmąkart festivalio mamoms vedėja tapsianti Inga Žuolytė: labai seniai norėjau išbandyti tokį amplua

Inga Žuolytė
Projekto partnerio nuotr. / Inga Žuolytė

Aktyvi mama, socialinių tinklų nuomonės formuotoja Inga Žuolytė liepos 31 d. taps mamų vasaros festivalio „Mamostogos“ pagrindiniu veidu: ne tik produktyviai leis laiką moterų ir vaikų bendruomenėje, bet ir vadovaus visai festivalio programai.

„Kol kas nesijaudinu, bet šis jausmas dažniausiai aplanko dieną prieš. Tad dar palaukite. Gavus šį pasiūlymą labai nudžiugau. Festivalio metu ne tik vesiu renginį, bet nekantrauju išgirsti ir puikius pranešimus. Vienas jų – psichologės Jūratės Borktevičienės apie tai, ar tampame blogesnėmis mamomis, jei norime iškeliauti į darbus anksčiau laiko.

Kada pradėjau vystyti „Daugiau nei mama“ projektą teko išgirsti labai įvairių nuomonių dėl pavadinimo. Dalis mamų jį suvokė kaip skatinimą imtis kitų papildomų verslų ar veiklų. Jos buvo pasipiktinusios ir jautėsi nuvertintos, jei niekuo neužsiima papildomai apart vaiko auginimo. Nors projektas kalba visiškai ne apie tai, kaip tik pabrėžia, jog vien buvimas mama yra pati prasmingiausia veikla.

Todėl labai įdomu išgirsti psichologės nuomonę šiomis labai dažnai ekskaluojamomis temomis, o iš pranešimo tikiuosi, jog jis įkvėps mamas tolerancijos, kad ir kokį gyvenimo būdą tapus mama bepasirinktum“, – atvirauja žinoma mama.

– Kokia būtų Jūsų kaip mamos poilsio diena?

– Knyga su kava gulint ant sofos. Tobula.

Kas labiausiai vargina ir džiugina mamystėje?

– Jau daugiau nei pusę metų nė karto nesu pabudusi tada, kada nori keltis mano organizmas. Visuomet mane pažadina vaikas ir tikrai, vienintelis dalykas, ko man trūksta ir ko pasiilgstu – nors kartais atsibusti tada, kai esu išsimiegojusi, o ne tada, kada išsimiegojęs jaučiasi vaikas.

Projekto partnerio nuotr./Inga Žuolytė
Projekto partnerio nuotr./Inga Žuolytė

– Aktyvus gyvenimo būdas padeda nepaskęsti rutinoje?

– Toks gyvenimo būdas neleidžia man savo minčių koncentruoti į kartais jaučiamą nuovargį. Sėdint namuose aš jausčiausi daug blogiau ir kur kas labiau pavargusi, o ir mano vaikas jau yra pripratęs būti tarp žmonių, todėl praktiškai visur drauge ir keliaujame.

– Kokį naudingiausią patarimą esi gavusi iš aplinkinių?

– Geriausias patarimas buvo gautas iš mamos, jog net neskaityčiau knygų motinystės tema, nes, dažniausiai praktikoje viskas nutinka visiškai kitaip negu knygose. Ir kai nepaklausius mamos bandžiau skaityti – tik be reikalo prisigąsdinau.

Aš pati nesu linkusi patarinėti iki tol, kol manęs neprašo. Man atrodo, jog taip elgtis yra labai netaktiška, nes dažnai dėl to žmogus gali pasijusti nepatogiai.

– Ar sūnus Gabrielius vis dar lengvai leidžia mamai realizuoti savo idėjas ir užmojus?

– Visi „lengvai“ baigėsi ties su trečiu Gabrieliaus mėnesiu. Jis yra labai judrus ir žingeidus vaikas nesugebantis ir nenorintis ilgiau nei 5-ias minutes pasedėti vienoje vietoje, bet dėl to man tik įdomiau. Juk kaip sakoma, jei nesugebi pakeisti situacijos – pakeisk požiūrį į ją, tad aš tik dėkoju sūnui už visus džiaugsmus ir vargus, kuriuos jis įneša į mano kasdienybę, nes tik iš to ir gimsta visos naujos idėjos mano galvoje.

Projekto partnerio nuotr./Inga Žuolytė
Projekto partnerio nuotr./Inga Žuolytė

„Mamostogų“ festivalio metu mamų lauks lektorių parengtos paskaitos apie miego, valgymo ypatumus, psichologinius motinystės niuansus, pokalbiai prie kavos apie: keliones su vaikais, ankstyvąją kūdikių gestų kalbą, ieškojimus, kaip būti geriausia savo versija. Mamos bus kviečiamos pasimėgauti nemokamais masažais ypatingoje „HiPP“ poilsio erdvėje, dalyvauti kavos piešimo ar aromatinėse dirbtuvėse, mokytis grožio paslapčių, konsultuotis su stiliste bei išsirinkti išskirtinių lietuvių kūrėjų rūbų.

Mažieji taip pat visą dieną galės pramogauti jiems skirtų renginių oazėje: tapyti ant specialiai tam atgabento automobilio, nukeliauti į pietus stebinti spektaklį „Afrika“, eksperimentuoti su soda ar kruopomis, ragauti nemokamus festivalio ledus „Dadu“ ir t.t. Patiems mažiausiems renginio svečiams „Chicco“ įrengs pervystymo ir žindymo zoną, kvies išbandyti smagius edukacinius žaislus.

Vakare visų dalyvių lauks šventės kulminacija – „HiPP“ dovanojamas šventinis koncertas kartu su Baiba Serdiuke ir Auguste Vedrickaite. Daugiau informacijos – čia.

Partnerio turinys
Komentarai
Temos: 2 Mama Inga Žuolytė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas