Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 8d. 17:39

Pirmoji šiuolaikinio meno mugė – brangi dovana meno mylėtojams (nuotraukos)

Mugėje „ARTVILNIUS'09“ pristatoma per 500 Lietuvos ir užsienio menininkų.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Mugėje „ARTVILNIUS'09“ pristatoma per 500 Lietuvos ir užsienio menininkų.

Trečiadienį parodų centre „Litexpo“ Vilniuje atidaryta pirmoji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ARTVILNIUS'09“, kurioje 100 meno galerijų iš 31 šalies pristato apie pusę tūkstančio menininkų. Liepos 9-12 dienomis mugė suteiks galimybę plačiajai visuomenei ir kolekcininkams susipažinti su šiuolaikinio meno tendencijomis ir įsigyti brangių meno darbų.

Ši mugė užima per 10 tūkstančių kvadratinių metrų – tokios apimties meno renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą.„Ši mugė užima per 10 tūkstančių kvadratinių metrų – tokios apimties meno renginys Lietuvoje vyksta pirmą kartą, – pristatė mugės idėjos autorė ir vadovė Diana Stomienė. – Mugės idėja kilo, siekiant aktyvinti Lietuvos meno rinką, užmegzti daugiau tarptautinių kontaktų. Labai džiaugiuosi, kad į mūsų kvietimą atsišaukė daug meno galerijų ir menininkų. Mūsų tikslas, kad ši mugė būtų tęstinė.“

Anot organizatorių, į mugę atvežta keli tūkstančiai įvairių šiuolaikinio meno kūrinių – tokios tarptautinio šiuolaikinio meno koncentracijos Lietuvoje dar nebuvo. Lankytojai galės susipažinti su Rytų ir Vakarų Europos menininkų darbais, o asmeniškai bendraudami su galerijų atstovais galės išsiaiškinti ne tik kūrinio subtilybes, bet ir kainą.

„Mums svarbiausia, kad ateitų Lietuvos žiūrovai, susidarytų savo nuomonę ir pasinaudotų šia unikalia mugės svečių ir Lietuvos menininkų dovana meno mylėtojams, – sakė mugės meno Mums svarbiausia, kad ateitų Lietuvos žiūrovai, susidarytų savo nuomonę ir pasinaudotų šia unikalia mugės svečių ir Lietuvos menininkų dovana meno mylėtojams.vadovė prof. Raminta Jurėnaitė. – Stengėmės nesikartoti, kvietėme tokias šalis ir miestus, kurie paprastai nedalyvauja didžiausiose meno mugėse. Norėjome suteikti susitikimų platformą galeristams iš Vakarų ir Rytų Europos, kurie retai gali susitikti. Taip pat siekėme, kad ši mugė būtų įdomi kuo platesniam žiūrovų ratui.“

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ARTVILNIUS'09“, kuri gali didžiuotis esanti pirmoji Baltijos šalyse, seka pasaulinėmis galerijų mugių tradicijomis. Galerijų mugėse vyksta daug sandorių, kai meno kūriniai parduodami už šešiaženklias pinigų sumas. Lietuviškosios mugės organizatoriai teigė, kad pirmosios mugės finansiniai rezultatai paaiškės tik pasibaigus mugei, nes kol kas visi gyvena tik laukimu. Paprastai garsūs kolekcionieriai, pasak mugės rengėjų, nemėgsta viešumo, todėl Vilniaus mugę gali aplankyti tyliai. Tačiau kvietimų įvairių šalių kolekcionieriams išsiųsta keli tūkstančiai.

Garsus Rusijos muzikos kritikas ir meno kolekcionierius Artiomas Troitskis, kuris Vilniuje pakviestas skaityti pranešimo, pažadėjo, kad ruošiasi įsigyti Lietuvos menininkų darbų ir jais papildyti savo gausią kolekciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas