Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 27d. 19:13

Po COVID-19 protrūkio – pirma LNOBT premjera: baleto „Žizel“ raudonu kilimu žengė išsipustę svečiai

„Žizel“ premjeros svečai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Žizel“ premjeros svečai

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras po priverstinės pertraukos dėl COVID-19 protrūkio atvėrė žiūrovams didžiąją salę. Ketvirtadienio vakarą romantiška elegancija ir vaiskiomis rudeniškomis spalvomis publiką žavėjo Adolphe'o Adamo baleto „Žizel“ premjera.

Nors dėl būtinybės išlaikyti privalumus atstumus žiūrovų premjeroje sulaukta perpus mažiau, prieš prasidedant baletui vis tiek buvo nutiestas raudonas kilimas. Juo žengė premjerą nekantraujantys išvysti svečiai, kurie fotografavosi prie baltosios „Žizel“ fotosienelės.

Baleto premjeros akimirkos – galerijoje:

Spektaklį Vilniuje pastatė Ispanijos baleto legenda – artistė, choreografė ir pedagogė Lola de Ávila. Savo scenos vardą ji „paveldėjo“ iš Ispanijos nacionalinio baleto trupei vadovavusios savo mamos, žymiosios balerinos ir pedagogės María de Ávila.

Nenuostabu, kad pirmąsias šokio pamokas Lola de Ávila gavo Saragosoje, María de Ávila šokio akademijoje, kuriai šiuo metu pati ir vadovauja. Tobulinosi Prancūzijoje ir Vokietijoje. Būdama penkiolikos, debiutavo Claude'o Giraud balete, pasirodydavo su įvairiomis Ispanijos baleto trupėmis.

Pedagogės karjerą Lola de Ávila 1978 m. pradėjo Briuselyje. 1979 m. tapo Ispanijos nacionalinio baleto baletmeistere, 1985 m. – šios trupės meno vadovo padėjėja ir prie jos veikiančios baleto mokyklos direktore.
Nuo 1992–1999 m. dirbo San Francisko baleto mokyklos direktoriaus pavaduotoja. 2000–2002 m. buvo Ženevos baleto trupės baletmeisterė, po to vėl išskrido į San Franciską. Nuo 2012 m. gyvena ir dėsto Ispanijoje, tačiau iki šiol yra San Francisko baleto mokyklos kviestinė pedagogė ir baletmeisterė.

„Mano nuomone, „Žizel” – tai pirmiausia labai graži istorija. Ji niekad nesensta, nes pasakoja apie merginos jaunystę – jos švelnų tyrumą ir širdį, kurią sudaužo pirmoji meilė. Laikai keičiasi, bet žmonių jausmai išlieka tokie patys. Žizel – kaimo mergina, ja labai rūpinasi motina, bet kartu ji visiškai kitokia nei greta esantys žmonės. Mes žinome, kad ji silpnos sveikatos, be to, neturi tėvo – kur jis?.. Merginą kruopščiai bandoma nuo visko apsaugoti, ir kaip tik vienišumas bei asmenybė lemia nepaprastą Žizel naivumą. Ši jos savybė taip pat amžina: tokių merginų bus visada“, – įsitikinusi Lola de Ávila.

Rugpjūčio 27 d. spektaklyje pagrindinius Žizel ir Alberto vaidmenis šoka Kristina Gudžiūnaitė ir Genadij Žukovskij, rugpjūčio 28 d. spektaklyje – Olesia Šaitanova ir Jonas Laucius. Pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas – Martynas Staškus.

„Žizel“ – pirmoji premjera, kurią LNOBT tenka rengti laikantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymų: stebima visų darbuotojų sveikatos būklė, užtikrinama, kad patalpose būtų tinkamai dėvimos asmens apsaugos priemonės, be kurių žiūrovai į teatrą nebus įleidžiami.

15min primena, kad baleto premjera turėjo įvykti dar rugpjūčio 12-ąją, nes LNOBT direktoriui Jonui Sakalauskui nustačius koronavirusą teatras laikinai stabdė veiklą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

05:44
13:33
01:50

Esports namai

URBAN˙/