Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 10d. 00:31

Po dešimtmečio pertraukos surengta retrospektyvinė Antano Sutkaus kūrybos paroda

Antanas Sutkus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Antanas Sutkus

Nacionalinėje dailės galerijoje penktadienį atidaryta retrospektyvinė fotomenininko Antano Sutkaus paroda. Toks išsamus 79 metų menininko kūrybos pristatymas surengtas daugiau nei po dešimtmečio pertraukos. Didžiojoje galerijos salėje eksponuojama per 300 A.Sutkaus fotografijų.

Nacionalinės dailės galerijoje atidarytą fotomenininko A.Sutkaus parodą „Kosmos“ rengė 3 šalių kuratoriai – Lietuvos, Vokietijos ir Prancūzijos. Pasak A.Sutkaus, parodą rengė visi bendradarbiaudami, jis pasiūlė apie 1000 savo archyvo nuotraukų, iš kurių kuratoriai parodai pasirinko virš 300 darbų. Dalis jų – niekada nematyti.

„Kosmos“ graikų kalba reiškia daiktų ir laiko visumą – kažkas daugiau nei galime paprastai pamatyti. Toks pavadinimas, pasak kuratorių, tiksliai atskleidžia A.Sutkaus fotografijų universalumą – jos atspindi žmones, šalį, liūdesį ir džiaugsmą, dangų ir vandenį, vienatvę, senatvę. Nors pats A.Sutkus juokauja, kad žodis „Kosmos“ jam kelią kitų asociacijų.

„Tas pavadinimas, norėjau, kad man kosmosas – ne tik begalybė, nesuvokiamybė. Man kosmosas – tai Gagarinas ir Tereškova ir šuva Laika. Galima geriau planeta Lituania“, – kalbėjo fotomenininkas.

Paroda nacionalinėje dailės galerijoje veiks iki sausio 13 d.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:21
06:02
33:22

Dabar tu gali