Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pradeda šurmuliuoti Dainų šventė (nuotraukos)

Dauguma dainų šventės dalyvių jau atvažiavo į sostinę ir įsikūrę mokyklose intensyviai pradeda repeticijas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dauguma Dainų šventės dalyvių jau atvažiavo į sostinę ir įsikūrę mokyklose intensyviai pradeda repeticijas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien sostinėje prasideda Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventė „Amžių sutartinė“. Nors pirmąją dieną savo talentus pademonstruos tik nedidelė dalis dalyvių, kiti jau įsikūrė Vilniaus mokyklų salėse ir intensyviai repetuodami ruošiasi kitų Dainų šventės dienų renginiams.

Šiandien, 17 val., Sereikiškių parke bus oficialiai atidaryta Tūkstantmečio dainų šventė. Keletas renginių vyks ir sostinės bažnyčiose: giesmės skambės 18 val. Bernardinų bažnyčioje, 19 ir 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje.  21 val. Dainų šventės atidarymą pratęs didžiulis nemokamas koncertas Katedros aikštėje „Pasveikinkim vieni kitus“. Pastarąjį koncertą tiesiogiai transliuos Lietuvos radijas bei televizija.

Iš viso iki liepos 6 d. Vilniuje vyks  14 unikalių renginių, kuriuose dalyvaus apie 42 tūkst. dalyvių. Iš kitų miestų atvykę dalyviai jau apsigyveno daugiau nei 70-yje sostinės mokyklų. Pasak  Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos, dalyvių atvežimui, apgyvendinimui ir  maitinimui skirti 5 mln. Lt (Iš viso Dainų šventė šiemet turi 8 mln. Lt biudžetą).

Repeticijų mažiau

Iš Akmenės rajono atvykę Dainų šventės dalyviai į sostinę atvažiavo antradienio vakarą ir vos spėję įsikurti sostinės Adomo Mickevičiaus gimnazijoje suskubo repetuoti. Nors šiemet taupant lėšas organizatoriai smarkiai sutrumpino repeticijoms skirtą laiką, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos Merginų choro vadovė Meilutė Girskienė teigė, kad viskas išmokta namuose, tad pasiruošti geram koncertui turėtų pakakti ir keleto repeticijų. „Dėl visa ko yra numatyta papildoma repeticija. Tačiau šiaip repetuojame nelabai daug. Iš tikrųjų netgi džiaugiamės dėl to, kad galėsime vaikams padaryti daugiau ekskursijų po Vilnių“, – pasakojo M.Girskienė.

Dalyvių atvežimui, apgyvendinimui ir maitinimui skirti 5 mln. Lt.
Anot  choro vadovės, šiemet dainos kaip niekad gražios. „Kiek yra tekę ankščiau dalyvauti dainų šventėse, tai šiemet repertuaras išsiskiria savo gražumu ir dainingumu. Net mano merginos su entuziazmu mokėsi dainų, intensyviai repetavo“, – pasakojo M.Girskienė.

Tenkinančios sąlygos

Patys dalyviai sako patenkinti gyvenimo sąlygomis. „Atsivežėme čiužinius, įsikūrėme mokyklos aktų salėje. Yra ir karšto vandens, ir maitina“, – pasakojo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorė Irina Mikulevič. Vis dėlto, anot jos, dušų trūksta. „Kai susirenka visi mokykloje apsigyvenę dainininkai, šokėjai, kiti atlikėjai, jų tikrai per mažai“, – pasakojo I.Mikulevič.

Kai susirenka visi mokykloje apsigyvenę dainininkai, šokėjai, kiti atlikėjai, dušų tikrai per mažai.

Dainų šventės dalyviams 3 kartus per dieną skiriamas maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Trečiadienį per pietus kalbinti moksleiviai pasakojo, kad tiek maisto porcija, tiek jo skoniu liko patenkinti. „Valgome tik pirmą kartą, tačiau maistas neblogas. Sriuba primeną naminės sriubos skonį“, – pasakojo į Dainų šventę atvykusi Monika. „Sunku, kad viskas įtiktų tokiam dideliam skaičiui žmonių, tačiau palyginus, viskas gana normaliai organizuojama“, – sakė Akmenės kamerinio choro narė Rūta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau