Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Prancūzų prokurorai pradėjo tyrimą dėl rašytojo G.Matzneffo įtariamų lytinių nusikaltimų

Paryžiaus prokurorai penktadienį pradėjo tyrimą dėl įtariamo nepilnametės išžaginimo, pasirodžius knygai, kurioje garsus rašytojas Gabrielis Matzneffas kaltinamas turėjęs lytinių santykių su keturiolikmete.
Gabriel Matzneff
Gabrielis Matzneffas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Literatūra #Metoo

Tyrimą paskatino ketvirtadienį išleista Vanessos Springoros knyga „Sutikimas“ (Le Consentement), kurioje autorė pasakoja apie savo lytinius santykius su 36 metais už ją vyresniu G. Matzneffu, sakoma Paryžiaus prokuroro Remi Heitzo pareiškime.

Pasak prokuroro, tyrimas susijęs su jaunesnės nei 15 metų „nepilnametės žaginimais“.

Knygoje „Sutikimas“ dabar garsi leidėja, 47 metų V. Springora, pasakojo, kaip būdama 14 metų paaugle ji buvo suviliota G. Matzneffo ir kokius randus jai paliko ši patirtis.

Tyrimas užeis už knygoje aprašomų įvykių ribų, nes tyrėjai „sieks nustatyti visas kitas galimas aukas, galėjusias tapti tokio paties pobūdžio nusikaltimų aukomis Prancūzijoje ir užsienyje“, nurodė R.Heitzas.

Nors V. Springora nurodė, kad neketina siekti, jog G. Matzneffui būtų pateikti baudžiamieji kaltinimai, tačiau Paryžiaus prokurorai turi teisę pradėti tyrimą savo nuožiūra.

G. Matzneffas kaltinimus neigia. Laikraščio „Le Parisien“ sekmadienio numeryje išspausdintame pareiškime jis pasmerkė „tokius neteisingus ir perdėtus išpuolius“, tvirtindamas, kad jo santykiai su V.Springora buvo „grožis“.

Ketvirtadienį pasirodžiusi knyga vėl sukrėtė Prancūziją, bandančią atsigauti po moterų teisių judėjimo „#MeToo“, atkreipusio dėmesį į dešimtmečius trukusį pernelyg atlaidų dalies visuomenės požiūrį į seksualinį priekabiavimą bei pedofiliją.

Vienas naujausių į viešumą iškilusių atvejų yra prancūzų aktorės Adele Haenel kaltinimai režisieriui Christophe'ui Ruggiai nuolat priekabiavus prie jos, kai jai buvo 12–15 metų. Aktorė pateikė oficialų pareiškimą pareigūnams dėl kaltinimų priekabiautojui.

Šiame kontekste taip pat buvo prisimintas neseniai naują savo filmą „Pareigūnas ir šnipas“ (An Officer and A Spy) pristatęs lenkų kilmės prancūzų režisierius Romanas Polanskis, kuris 1978 metais pabėgo iš JAV, vengdamas bausmės dėl lytinių santykių su trylikamete.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius