Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 08 20, 08:54

Prasideda „Architektūros fondo“ programos „Building Narratives“ (Materialūs pasakojimai) renginiai

Kitą savaitę prasideda „Architektūros fondo“ kuruojamos programos „Building Narratives“ (liet. Materialūs pasakojimai) renginiai, skirti tyrinėti architektūros ir ją supančių istorijų santykį. Savo 2020 m. programoje ir renginių serijoje rugpjūčio 26–rugsėjo 3 dienomis „Architektūros fondas“ ieško negirdėtų istorijų, naujas jungtis kuriančių projektų, reikšmes keičiančių objektų ir kitų pavyzdžių, demonstruojančių pasakojimo galią, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Hidden architecture
Hidden architecture / N.Tukaj nuotr.
Temos: 1 Architektūra

Pastatus formuoja ne tik tradicinės medžiagos – plytos ir betonas, dabar ne mažiau svarbiu fizinės erdvės konstravimo elementu tampa pasakojimai. Nesvarbu ar jie yra sukurti dėl viešųjų ryšių ar susiformavę savaime, pasakojimai kuria mūsų požiūrį į aplinką. Juos girdėdami ar skaitydami galime nuspręsti, ar mus supanti aplinka yra gera, naudinga ir graži. Naujų pasakojimų atsiradimas gali pakeisti seniai suformuotą požiūrį į erdvę. Tai, kas anksčiau buvo netinkama, gali tapti naudinga, kas buvo negražu, gali pasirodyti patrauklu – visa tai gali įvykti be jokių fizinių pokyčių.

„Manome, kad kalbėjimas apie architektūrą gali ją transformuoti. Taigi, programa „Building Narratives“ yra eksperimentas, kurio metu siekiame tyrinėti ir suprasti, kaip skirtingi kalbėjimo apie architektūrą būdai gali formuoti jos ateitį. Programos metu sieksime atrasti autentiškus ir asmeniškus pasakojimus, paskatinti menininkus, architektus ir kritikus įsitraukti į jų kūrimą“, – sako viena programos kuratorių Sandra Šlepikaitė.

Gailės Pranckūnaitės ir Mislav Žugaj nuotr./Building narratives, liustracija
Gailės Pranckūnaitės ir Mislav Žugaj nuotr./Building narratives, liustracija

Įgyvendinant 2020 metų programą, „Architektūros fondas“ bendradarbiauja su šešiais kūrėjais ir kūrėjų kolektyvais iš „Future Architecture“ platformos. Materialių pasakojimų temą tyrinėti pakviesti kūrėjai savo projektuose eksperimentuoja ieškodami naujų požiūrio taškų į architektūrinius pasakojimus ir jų ateitį.

Programą „Architektūros fondas“ rengia įsiliedamas į tarptautinę, žinomiausius architektūros muziejus, festivalius ir kitus operatorius Europoje vienijančią platformą „Future Architecture“. Platformos misija yra skatinti idėjas apie ateities miestus ir architektūrą, suteikti galimybę talentingiems mąstytojams ir praktikams pristatyti savo idėjas plačiajai visuomenei. Šio tinklo nariu „Architektūros fondas“ tapo 2019 metais, ir šiemet, drauge su kitomis stipriausiomis architektūros organizacijomis – MAXXI muziejumi Romoje, Mies van der Rohe fondu Barselonoje, Oslo architektūros trienale ir kitais, pirmą kartą prisideda prie 2020 metų Europos architektūros programos kūrimo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą