Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 29d. 14:38

Prasideda jaukiausiu ir romantiškiausiu Lietuvoje vadinamas jubiliejinis „Nida Jazz maratonas“ festivalis

„Nida Jazz maratonas“
Partnerių nuotr. / „Nida Jazz maratonas“

Jubiliejinis festivalis „Nida Jazz maratonas“ vyksta jau 20-ąjį kartą ir kviečia džiazo gerbėjus susitikti vienoje gražiausių pasaulio vietų – romantiškoje Nidoje. Festivalio koncertai vyks liepos 30–rugpjūčio 1 dienomis, o programoje bus galima išgirsti Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos džiazo legendas.

Pirmasis koncertas vyks Tomo Mano namelyje, kuriame gros žymus, lietuvių mylimas pianistas iš Lenkijos – Krzysztof Kobyliński. Žymus Lenkijos kompozitorius, pianistas, kelių džiazo, etninės, neoklasikinės ir elektroninės muzikos albumų autorius klausytojus stebina netikėtomis improvizacijomis ir kiekvieną žiūrovą priverčia ne tik klausytis, bet ir kartu leistis į emocijų jūrą.

Antrąjį festivalio vakarą ant scenos pasitiksime svečius iš Latvijos ir Lietuvos. Koncertą pradės energingieji lietuviai – „Giunter Percussion“ (liet. Giunterio perkusija). Tai pirmasis tokio pobūdžio perkusijos ansamblis Lietuvoje. Per 18 veiklos metų ansamblio muzikantai sulaukė visuomenės pripažinimo ir tapo populiarūs Lietuvoje bei užsienyje.

Organizatorių nuotr./„Nida Jazz maratonas“
Organizatorių nuotr./„Nida Jazz maratonas“

Nidos miestui pasitinkant naktį, vairą iš lietuvių periims latviai – Maris Briezkalns kvintetas („MBQ“) su vokaliste Dinara Rudane. Tai viena garsiausių akustinių Latvijos džiazo grupių, kuri įrodė, kad latviškas džiazas yra daugiau nei tik gyvas ir sveikas – jie įkūnija kūrybinę energiją, kuri yra unikali žmogiškumo dvasiai.

Trečiajį „Nida Jazz maratonas“ festivalio vakarą vainikuos išskirtinė programa Nostalgy ,,Probably never again“ (liet. „Galbūt niekada daugiau“). Kartu su saksofonininku Vladimiru Čekasinu ir bosininku Leonidu Šinkarenka gros Vytautas Labutis (saksofonai, klavišiniai), Oleg Molokojedov (klavišiniai), Arvydas Jofė (mušamieji) ir Gediminas Laurinavičius (perkusija).

Vakarą pabaigs neeilinis muzikos užtaisas iš Latvijos „Very Cool People“, kurie scenoje visada pasiruošę naujiems eksperimentams.

Festivalio ilgametis mecenatas SEB bankas liepos 30–rugpjūčio 1 dienomis Bardų skverelyje, prie maestro Vytauto Kernagio skulptūros, įrengs laisvalaikio zoną. Joje bus galima derinti poilsį ir pramogas visai šeimai – bus galima pasidaryti momentinę nuotrauką, įkrauti savo išmaniuosius telefonus ar, patogiai prisėdus, tiesiog pasimėgauti vaizdu į marias.

Šiomis dienomis Nidoje bus galima sutikti ir SEB banko mobiliąją komandą, kuri vaišins ledais už 1 centą, jeigu už juos bus atsiskaitoma banko mokėjimo kortele. Jau ketvirtus metus organizuojama akcija, skatinanti atostogaujančius pajūryje patogiai ir saugiai atsiskaityti banko kortelėmis, vyks centriniame Nidos paplūdimyje, centriniuose teniso kortuose, o penktadienį ir šeštadienį – koncerto erdvėje prie marių.

Festivalio koncertą padeda organizuoti Neringos miesto savivaldybė, todėl renginys yra nemokamas. Organizatoriai kviečia savo svečius ir koncertų klausytojus elgtis atsakingai, išlaikyti saugų atstumą bei vadovautis naujausiomis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Su išsamia šių metų „Nida Jazz maratonas“ programa galima susipažinti festivalio tinklalapyje www.nidajazz.lt.

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/