Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 21d. 17:18

Prasideda prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“

Filmas „Pamalonink mane“ (Fais-moi plaisir!).
Kadras iš filmo / Filmas „Pamalonink mane“ (Fais-moi plaisir!).

Penktadienį, sausio 22 d., Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, prasidės prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Festivalį atidarys 2009 m. rež. Emmanuelio Mouret komedija „Pamalonink mane“ (Fais-moi plaisir!).

Režisierius Emmanuelis Mouret vadinamas neseniai mus palikusio didžiojo prancūzų kino klasiko Erico Rohmero pasekėju. Savo filmuose jis pasakoja paprastų žmonių istorijas, meilės peripetijas, susitikimus ir išsiskyrimus, džiaugsmus ir nusivylimus. Tai kalbantys filmai – juose klausomės ilgų dialogų, o kartais ir monologų, kasdienybės filosofijos.

Emmanuelis Mouret pats vaidina visuose savo filmuose. Jo kuriamo personažo vardai gali keistis, tačiau jis išlieka tas pats arba labai panašus. Kuklus vaikinas, kuris, rodos, neranda sau vietos šiuolaikiniame pasaulyje, nes yra labiau panašus į senos knygos herojų nei į realų žmogų, dažnai lyginamas su Woody Alleno herojais.

Liūdnas komikas, lengvai pralinksminantis kitus, bet tik ne save patį, burleskinis vienišius tiesiog sutvertas kentėti. Emmanuelio Mouret filmai iki ašarų prajuokina tėvynainius. Subtilus prancūziškas humoras kasdienėse situacijose, kuriose žiūrovai atpažįsta save.

Festivalio „Žiemos ekranų“ žiūrovai jau matė E. Mouret filmą „Naujas adresas“ (Changement d‘adresse, 2006). Naujausias jo filmas „Pamalonink mane“ pasižymi „išgrynintu“ humoru, balansuoja tarp situacijų ir bulvarinės komedijos, tarp kino ir teatro, vodevilio ir burleskos. Filmo centrinė figūra Žanas-Žakas nerangus ir nedrąsus, bet per 24 valandas jam pavyksta maloniai praleisti laiką net su trimis gražuolėmis.

„Žiemos ekranai“ kviečia žiūrovus į prancūzų kino fiestą!

Festivalis vyks sausio 22 – vasario 7 d. Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Daugiau informacijos: www.centrefrancais.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas