Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 7d. 10:34

Prasideda tryliktasis festivalis „Dizaino savaitė“

„Dizaino savaitė 2018“, dizaineris Vilius Dringelis
Organizatorių nuotr. / „Dizaino savaitė 2018“, dizaineris Vilius Dringelis

Gegužės 7–13 dienomis šešiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Telšiuose ir Anykščiuose) jau tryliktą kartą vyks festivalis DIZAINO SAVAITĖ, kasmet pabrėžiantis originalių idėjų, įžvalgių sprendimų ir profesionalaus dizaino svarbą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Interpretuodami šių metų festivalio temą – erdvės – festivalio dalyviai paruošė daugiau nei 80 parodų ir renginių, supažindinsiančių su aktualiausiomis dizaino lauko tendencijomis bei šalyje kuriančių dizainerių, įmonių, aukštųjų mokyklų projektais.

Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ypatingas dėmesys šiais metais sutelkiamas į lietuvišką dizainą – vykstant festivaliui veiks ne viena paroda, reziumuojanti tai, kas geriausia buvo sukurta mūsų šalyje.

Tendencija kalbėti apie ekodizainą ir žiedinę ekonomiką išlieka ryški ir šiemet – drauge su festivalio dalyviais kviesime atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką ir ją tausojančius dizaino sprendimus.

Festivalio renginių programa. Festivalio katalogas.

Festivalio struktūra

Šiais metais festivalio lankytojų lauks:

Renginiai – festivalio dalyvių organizuojami pristatymai, seminarai, parodos, kūrybinės dirbtuvės, atidarymai ir kiti renginiai.

Ekspozicijos – galimybė plačiau susipažinti su įvairių įmonių bei prekės ženklų gaminiais.

Dizainerių vitrinos – pavienių dizainerių ekspozicijos miestų centre įsikūrusių kavinių ir parduotuvių vitrinose.

Svarbiausi šių metų renginiai

Konkurso „Geras dizainas 2018“ nugalėtojų darbų paroda

Gegužės 7 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus įteikti nacionalinio konkurso „Geras dizainas 2018“ apdovanojimai. Iš daugiau nei 200 konkursui pateiktų darbų tarptautinė vertinimo komisija išrinko trisdešimt geriausių. Šiais metais dalyviai darbus galėjo registruoti dešimtyje įvairias dizaino sritis apžvelgiančių konkurso kategorijų: baldai ir šviestuvai, interjeras, interjero elementai, koncepcija, kostiumo dizainas, leidinys, mados aksesuarai, produkto ir industrinis dizainas, paslaugų ir socialinis dizainas, vizualinis identitetas.

Po apdovanojimų ceremonijos lankytojams duris atvers ir speciali nugalėtojų darbų paroda. 2018 m. ekspozicija bus įrengta Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir veiks iki birželio 11 d.

Organizatorių nuotr./„Geras dizainas 2017“, apdovanojimai
Organizatorių nuotr./„Geras dizainas 2017“, apdovanojimai

Retrospektyvinė paroda „Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas 2012–2017“

„Lietuvos dizaino forumas“, bendradarbiaudamas su „Domus galerija“, pristato retrospektyvinę nacionalinio konkurso „Geras dizainas“ nugalėtojų darbų parodą. Tris savaites „Domus galerijos“ 1 aukšto fojė veiksiančioje parodoje bus eksponuojami su interjero tematika susiję 2012–2017 m. konkurso nugalėtojų darbai: baldai, šviestuvai, kilimai, įvairūs interjero aksesuarai ir interjero projektai. Gegužės 10 d. 19 val. vyks ekspozicijos pristatymo vakaras, kuriame dizaineriai plačiau papasakos apie savo kūrinius: jų sukūrimo istorijas, konstrukcijų subtilumus ir šiandienį pritaikymą.

Tvaraus ir atsakingo dizaino paroda „ReDesign”

Festivalio metu Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 15, Vilnius) bus pristatyti Ekologinio dizaino asociacijos EKODA dizainerių darbai: mada, baldai, daiktai, interjero akcentai. Šia paroda siekiama supažindinti visuomenę su populiarėjančia atsakingo vartojimo tendencija, aplinkai nekenkiančio pasirinkimo, racionalaus išteklių panaudojimo ir ciklinio dizaino galimybėmis. Parodos lankymo laikas: gegužės 7–12 d. 13–19 val.

Dizaino savaitgalis

Po nedidelės pertraukos šiais metais ir vėl atgimsta „Dizaino savaitgalis“, siekiantis atkreipti visuomenės dėmesį į besaikį vartojimą ir kviečiantis susipažinti su „Zero Waste“ gyvenimo filosofija. Renginyje galėsite dalyvauti diskusijose, šeimų lauks antram gyvenimui prikeltų daiktų dirbtuvės, „Zero Waste“ dizainerių „pop up“, iš gamyklose likusių nereikalingų medžiagų įrengtas butas, ekologiški užkandžiai ir net „Demoroom“ buities studijos intriguojantis pasiūlymas, kaip XXI a. galima atsisakyti tuoletinio popieriaus! Be to, galėsite užsukti ir pas kaimynus, kurie kuria ir gyvena loftuose ne tik per „Dizaino savaitgalį“! „Dizaino savaitgalio“ renginiai vyks 555 loftų kvartale (T. Ševčenkos g. 16, Vilnius), gegužės 11 d. 18–23 val., gegužės 12 d. 12–19 val.

Organizatorių nuotr./„Reconsider Design“ paroda
Organizatorių nuotr./„Reconsider Design“ paroda

Tarptautinė paroda „Reconsider Design“

Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune festivalio metu bus eksponuojama 30 atidžiai atrinktų ekodizaino projektų, atkreipiančių dėmesį į mūsų kasdienius įpročius ir jų įtaką aplinkai, ieškančių sprendimų, kaip sumažinti neigiamą žmogaus veiklos poveikį gamtai neprarandant produktų kokybės ir unikalių savybių. Produkto poveikis aplinkai smarkiai nulemiamas jau dizaino kūrimo etape. Tačiau kaip darnos strategijos galėtų būti pritaikytos produktams ir paslaugoms? Paroda „Reconsider Design“ skatina ekodizainą kaip holistinį kūrybinį požiūrį ir remia vidutinio ir smulkiojo verslo atstovų, dizainerių, studentų ir visuomenės edukaciją. Paroda veiks gegužės 9–31 d. Parodos atidarymas – gegužės 8 d. 17 val.

Atkurtos Lietuvos 100-mečio dizainas ir mada „Namų idėjų centre NIC“

Gegužės 9 d. Namų idėjų centre „NIC“ Kaune vyks renginys, dedikuotas atkurtos Lietuvos 100-mečio dizainui ir madai. Renginio metu visi susirinkusieji galės susipažinti su šiuolaikinio interjero ir mados ištakomis, pirmieji išvysti specialiai šia proga sukurtą Aleksandro Pogrebnojaus kolekciją bei susitikti su pačiu dizaineriu.

Taip pat, Kaune pirmą kartą „NIC“ teritorijoje bus galima išvysti visą skaitmeniniu būdu atkurtą dailininkų, Nacionalinės premijos laureatų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapybos originalių matmenų skaitmeninio atspaudo parodą. Tai – ne pavieniai kūrinio fragmentai, o ištisinė, autentiško dydžio siena, kurios bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų.

Organizatorių nuotr./Birutė Žilytė, NIC centras
Organizatorių nuotr./Birutė Žilytė, NIC centras

Paroda „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018“

Lietuvos atkūrimo 100-mečiui skirtoje parodoje Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje eksponuojama žymiausių pastarojo šimtmečio taikomosios dailės atstovų ir dizainerių kūryba, pristatoma šiuos specialistus rengusių švietimo institucijų veikla, taip pat visuomenės skonį ir buities estetikos kryptį formavusių meno gaminių įmonių produkcija.

Ekspozicijoje išskirti rūšiniai taikomosios dailės (tekstilė, keramika, stiklas, metalas, kt.) ir dizaino (baldai, grafinis dizainas) segmentai chronologiškai atspindi kiekvienos srities raidą nuo pirmųjų

valstybės atkūrimo žingsnių iki šių dienų, suteikia galimybę gilintis į skirtingų tarpsnių estetikos slinktis, tapatumo paieškas, tradicijų ir inovatyvumo santykį.

Dizaino aukcionas „Dizainas ieško namų“

Be namų – negerai! Vilniaus dailės akademijos patalpose gimsta nauji dizaino sprendimai ir inovatyvios idėjos. Čia kuriami objektai formuoja ateitį, tačiau po peržiūrų, apkeliavę parodas ir pelnę net pasaulinį pripažinimą, dizaino herojai grįžta į akademijos koridorius... Ir lieka pamiršti. Per „Dizaino savaitę“ (gegužės 12 d. 14-18 val) jie vienijasi „Titaniko“ patalpose (Maironio g. 3, Vilnius), kur vyks vienetinių dizaino objektų aukcionas! Renginys suteiks galimybę įsigyti vienetinių darbų už patrauklią kainą ir jais atnaujinti savo interjerą. Naujų šeimininkų lauks išskirtiniai baldai, šviestuvai, namų aksesuarai ir kiti gaminiai. Aukcione bus galimybė ne tik įsigyti dizaino objektų – kviečiame pabūti jums dar neatrastoje akademijos vietoje, sušildyti ausis muzika ir susipažinti su jaunaisiais kūrėjais!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Luko stebuklas: tėvai buvo pasiruošę parduoti viską, kad sugrąžintų sūnui prarastą klausą

Gazas

Sniegas ir didelis automobilių srautas sustingdė eismą sostinėje

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: S.Skvernelio triumfas, kam A.Juozaičiui reikia vaikų ir mįslė – ar V.Putinas matė R.Paksą

Verslas

Krašto apsaugos ministerija pasakė, ką pirks kitąmet, verslas giria už skaidrumą

Sportas

Kauno sporto apdovanojimai: „Žalgirio“ bei R.Meilutytę aplenkusios ieties metikės triumfas

Sportas

„Skrieja kamuolys“: Čempionų lygos burtai, puiki „Liverpool“ savaitė ir Karalius Lionelis

Vardai

Vaida Skaisgirė su sūnumi Atu namuose įkūrė dirbtuves: eglutei žaisliukus gamino iš makaronų

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Ar dar nepritrūkome oro?

Gazas

Autonominiai automobiliai vis dar kelia nemažai klausimų – ar dėl jų kils mokesčiai?

Aktualu

Justinas Mickus: Europos Sąjungos gynybos politika ir Lietuvos strateginė mąstysena

Vardai

Jazzu kalėdinis hitas – kritikų taikiklyje: kompozitoriai palygino atlikėjos ir Edo Sheerano dainas

Maistas

Šventiniai kokosiniai sausainiai su džiovintomos vyšniomis

Aktualu

Šiaulių meras nušalino administracijos direktoriaus pavaduotoją

24sek

Paulius Motiejūnas – apie „Žalgirio“ 10 metų tikslą ir Šaro ateitį Kaune

24sek

Už sukeltas muštynes – griežta bausmė Artūrui Gudaičiui

Gazas

Michaelis Schumacheris sveiksta: pakilo iš lovos

Aktualu

Kaune – plataus masto sulaikymo operacija: į pagalbą pasitelkti „Aro“ pareigūnai

Aktualu

Nusikalstamas atkaklumas: 62-ejų klaipėdietis nepraranda vilties išmokti gabenti kontrabandą

Kultūra

Vytautas Raškauskas: Kokias knygeles vaikams dovanoti per Kalėdas?

Sportas

R.Meilutytei vaikų linkėjęs A.Juozaitis: sidabras 25 metrų baseine? Ne kažin kas

Naujienos

Gyvenimas

Luko stebuklas: tėvai buvo pasiruošę parduoti viską, kad sugrąžintų sūnui prarastą klausą

Gazas

Sniegas ir didelis automobilių srautas sustingdė eismą sostinėje

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: S.Skvernelio triumfas, kam A.Juozaičiui reikia vaikų ir mįslė – ar V.Putinas matė R.Paksą

Verslas

Krašto apsaugos ministerija pasakė, ką pirks kitąmet, verslas giria už skaidrumą

Gazas

Nedarykite tokių klaidų: skaitytojas užfiksavo avariją slidžiame kelyje šalia Vilniaus

Sportas

„Skrieja kamuolys“: Čempionų lygos burtai, puiki „Liverpool“ savaitė ir Karalius Lionelis

24sek

NBA reitinge – lietuviškiausios komandos šuolis ir D.Sabonio klubo karštis

Sportas

Kauno sporto apdovanojimai: „Žalgirio“ bei R.Meilutytę aplenkusios ieties metikės triumfas

Vardai

Vaida Skaisgirė su sūnumi Atu namuose įkūrė dirbtuves: eglutei žaisliukus gamino iš makaronų

Aktualu

Ataskaita: Rusijos „trolių ferma“ siekė paskatinti juodaodžius JAV rinkėjus neiti balsuoti

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. Ar dar nepritrūkome oro?

Gazas

Autonominiai automobiliai vis dar kelia nemažai klausimų – ar dėl jų kils mokesčiai?

Aktualu

Justinas Mickus: Europos Sąjungos gynybos politika ir Lietuvos strateginė mąstysena

Vardai

Jazzu kalėdinis hitas – kritikų taikiklyje: kompozitoriai palygino atlikėjos ir Edo Sheerano dainas

Maistas

Šventiniai kokosiniai sausainiai su džiovintomos vyšniomis

24sek

Paulius Motiejūnas – apie „Žalgirio“ 10 metų tikslą ir Šaro ateitį Kaune

24sek

Už sukeltas muštynes – griežta bausmė Artūrui Gudaičiui

Gazas

Michaelis Schumacheris sveiksta: pakilo iš lovos

Aktualu

Šiaulių meras nušalino administracijos direktoriaus pavaduotoją

Aktualu

Nusikalstamas atkaklumas: 62-ejų klaipėdietis nepraranda vilties išmokti gabenti kontrabandą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata