TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Primabalerina Olga Konošenko: teatre nebėra įtampos ir jaučiasi atsigavimas

Meninio projekto „Kūrybinis impulsas“ fotosesija
Žilvino Beniuševičiaus nuotr. / Meninio projekto „Kūrybinis impulsas“ fotosesija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną šeštadienį užėmė baleto šokėjai, pasinėrę į naujojo meno vadovo Krzysztofo Pastoro inicijuotą meninį projektą „Kūrybinis impulsas“. Teatro artistai, išlaisvindami savo kūrybiškumą, išbando save choreografų, fotografų, vaizdo projekcijų kūrėjų ir kituose vaidmenyse – jų kūrybos rezultatą žiūrovai galės įvertinti vasaros pradžioje.

Nuo šeštadienio vidurdienio baleto artistai Olga Konošenko, Kipras Chlebinskas, Martynas Remeikis, Greta Gylytė, Igoris Zaripovas, Rūta Juodzevičiūtė, Olga Rudiakevič-Steponkienė, Žilvinas Beniuševičius ir Jelena Lebedeva surengė jau ketvirtąją fotosesiją, skirtą pristatyti jų darbą visuomenei. Šokėjai patys fotografavo, patys pozavo ir patys viską koordinavo.

„Šiame projekte baleto artistai save gali išbandyti visose meno srityse – dirbti kaip choreografai, fotografai, statytojai, šokėjai. Mes patys kursime scenografiją, projekcijas, dabar patys padarėme fotosesiją, – pasakojo primabalerina Olga Konošenko, šiemet pelniusį jau ketvirtą „Operos Švyturių“ apdovanojimą. – Šiuo projektu norime paskatinti žmones – ne tik jaunimą – daugiau domėtis baletu, muzika, šokiu, teatru. Fotosesijos nuotraukos bus naudojamos projekto reklamai, planuojame nufilmuoti ir trumpą vaizdo klipą.“

Jau nuo sausio mėnesio, pasibaigus teatro repertuaro spektaklių repeticijoms, sales užima savo noru laisvu nuo darbo metu kuriantys baleto artistai. Dvylika jų tapo choreografais, dirbančiais kartu su savo kolegomis.

Žilvino Beniuševičiaus nuotr./Meninio projekto „Kūrybinis impulsas“ fotosesija
Žilvino Beniuševičiaus nuotr./Meninio projekto „Kūrybinis impulsas“ fotosesija

„Eglė Špokaitė, Živilė Baikštytė, Beata Molytė, aš ir kiti artistai išbando save, kurdami choreografiją trumpoms miniatiūroms. Pavyzdžiui, aš statau šokį trims žmonėms, kurį taip pat ir šoksiu su Martynu Remeikiu ir Kipru Chlebinsku, – išdavė O.Konošenko, pridūrusi, kad vėliau visas miniatiūras bus bandoma sujungti į bendrą pasirodymą. – Tai labai kūrybingas darbas, atskleidžiantis žmogaus meninį potencialą. Lietuvoje yra labai mažai choreografų – galbūt šiame projekte atsiskleis nauji talentai, pelnysiantys choreografo vardą.“

Su entuziazmu priėmę naujojo meno vadovo K.Pastoro projektą, jau ketverius metus organizuojamą Lenkijoje ir Olandijoje, Lietuvos baleto šokėjai prisipažino jaučiantys teigiamus pokyčius teatre, dar taip neseniai kentėjusiame nuo sąstingio ir įtampos.

„Manau, kad jaučiasi atsigavimas. Kolektyve įtampos jau nebėra, žmonės tarpusavyje gražiai bendrauja. Žinoma, viskas nepasikeis per kelis mėnesius, bet per dvejus-trejus metus, tikiu, stipriai pajusime pokyčius tiek repertuare, tiek kitose srityse“, – su entuziazmu kalbėjo primabalerina O.Konošenko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą