TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Programa „Renkuosi mokyti!“ jaunimą kviečia mokytojauti

Mokykla
Photos.com nuotr. / Mokykla
Šaltinis: 15min
0
A A

Socialinė programa „Renkuosi mokyti!“ vėl ieško jaunų entuziastų, norinčių dirbti mokyklose. Įveikusius konkursą mokytojus programa dvejiems metams įdarbins nuo didžiųjų miestų nutolusiose mokyklose – būtent jose labiausiai stinga jaunimo ir yra daugiausia socialiai pažeidžiamų vaikų.

„Pagrindinis programos tikslas – įkvėpti mokyklose gerų pokyčių, pritraukiant į jas jaunų mokytojų. Šiemet mūsų žvilgsnis nukreipiamas į atokiau nuo centrų esančias mokyklas. Tyrimai rodo, jog tokiose mokyklose vaikų pasiekimai beveik trečdaliu prastesni nei didžiųjų miestų. Ten taip pat yra gerokai daugiau vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų, kuriems ypač svarbus dėmesys ir rūpestis. Todėl tokios programos mokytojai labiausiai reikalingi ten, kur jų poveikis bus reikšmingiausias“, – sakė programos „Renkuosi mokyti!“ mokymų vadovė, „Mokyklų tobulinimo centro“ programų direktorė Marina Vildžiūnienė. Pasak jos, dalyvauti atrankoje gali visų aukštųjų mokyklų absolventai, kurie baigė studijas pastaraisiais trejais metais.

Atrenkant programos mokyklas, pirmenybė bus teikiama nuo didžiųjų miestų ir rajono centrų nutolusioms mokykloms, kuriose ne mažiau kaip trečdalis mokinių yra iš socialiai remtinų šeimų. Kartu su profesionaliais personalo atrankos konsultantais programa konkurso būdu į jas atrinks 30 būsimų mokytojų. Planuojama, kad su pirmosios laidos dalyviais, ketinančiais likti mokykloje, programos mokytojų skaičius bus apie 50. Tiek mokytojų per mokslo metus bendrauja su maždaug 10 tūkstančių vaikų. Susidomėjusieji jau dabar gali užpildyti pradinę paraišką dalyvauti konkurse, teigiama pranešime spaudai.

„Kaip ir praėjusį kartą, pagrindinis dėmesys atrankoje bus skiriamas būsimo mokytojo motyvacijai – kaip jie žiūri į galimybę būti naudingais kitiems, ką yra pasirengę duoti mokyklos bendruomenei. Būtent tokių mokytojų – gebančių ir norinčių skirti asmeninį laiką, jėgas ir dėmesį – vaikams reikia labiausiai, ir tik jie gali paskatinti pokyčius švietimo sistemoje“, – sakė atranką vykdančios personalo konsultacijų bendrovės „Primum Esse“ vadovė Solveiga Grudienė.

Viena iš dabartinių programos dalyvių, Lina Jankauskaitė, dirbanti socialine pedagoge Kelmės J. Graičiūno gimnazijoje, ragindama išbandyti mokytojo darbą sako, kad įsijungęs į šią programą tampi draugiškos bendruomenės nariu. „Renkuosi mokyti!“ - tai komanda, dirbanti ir kvėpuojanti tomis pačiomis idėjomis. Tai palaikymas ir paskatinimas, kuris reikalingas kiekvienam mokytojui. Daug lengviau, kai žinai, kad kitas dalyvis gali tau patarti ir padėti, nes jo problemos beveik identiškos tavosioms. Mes tapome draugais, kurie iš pusės žodžio vienas kitą supranta“. Jos kolega Mindaugas Breiva, atėjęs per programą į E. Pliaterytės pagrindinę mokyklą, sako, kad mokytojo darbas brandina tave kaip asmenybę. „Pati mokytojo idėja dalintis, bendradarbiauti ir būti autoritetu savyje turi didelės atsakomybės branduolį. Ne tu pasirenki profesiją, o profesija suranda tave“, – sako mokytojas.

Atrinkti dalyviai mokytojo darbui bus parengti pagal specialią „Mokyklų tobulinimo centro“ ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) parengtą mokymų ir lyderystės ugdymo programą. Visos programos metu jie taps tęstinių VDU studijų studentais ir pasibaigus dvejiems „Renkuosi mokyti!“ programos metams galės įgyti mokytojo kvalifikaciją.

„Renkuosi mokyti!“ – ilgalaikė socialinė programa, kurios tikslas yra pritraukti geriausius aukštųjų mokyklų absolventus dvejus metus po studijų dirbti mokytojais, tuo pačiu ugdant asmeninius jų lyderystės įgūdžius tolesnei karjerai švietimo ar bet kurioje kitoje srityje. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė privati verslo iniciatyva, siekianti paskatinti pokyčius Lietuvos švietimo sistemoje. „Renkuosi mokyti!“ programą Lietuvoje inicijavo SEB bankas. Programos partneriai: personalo konsultantai „Primum Esse“, „Baltic Management Institute“ (BMI), Vytauto Didžiojo universitetas, advokatų kontora Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN, komunikacijos konsultantai „VRP | Hill & Knowlton“, TV reklamos gamybos studija „Idee Fixe“, rinkos tyrimų ir analizės grupė „Rait“, „15 min.“, Lietuvos televizija. Programą „Renkuosi mokyti!“ globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija, organizuoja ir vykdo VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“.

Daugiau informacijos apie programą „Renkuosi mokyti!“ galite rasti programos interneto svetainėje taip pat užsukę į socialinį tinklą „Facebook“ – čia dalyvių mintys, jų gyvenimo aktualijos, nuotraukos, žiniasklaidos publikacijos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau