Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 08 08, 20:32

Raudondvario dvaro parko lankytojai išrinko gražiausius žemės meno festivalio kūrinius

Kauno rajone, Raudondvario dvaro parke, nuo antradienio 22 menininkai iš įvairių šalių kūrė meno objektus iš gamtoje randamos žaliavos. Penktadienio vakarą buvo surengtas žemės meno festivalio „Land Art Raudondvaris 2014“ uždarymas ir apdovanoti daugiausiai parko lankytojų simpatijų sulaukusių kūrinių autoriai.
Raudondvaryje baigėsi žemės meno festivalis „Land Art“
Raudondvaryje baigėsi žemės meno festivalis „Land Art“ / Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr.

Festivalyje dalyvavo Italijos, Prancūzijos, Ispanijos, Rusijos, Šveicarijos, Lenkijos, Olandijos, Lietuvos menininkai. Jie poromis kūrė meno objektus, o juos vertino parke apsilankę lankytojai.

Labiausiai žmonėms patiko Kęstučio Lanausko ir Lukas Šiupšinsko sukurtas objektas iš medžio stuobrio.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Pirmą vietą laimėjęs kūrinys
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Pirmą vietą laimėjęs kūrinys

Antroji vieta atiteko Lietuvos menininkei Aušrai Kažemekaitei ir italui Riccacardui Dressadorei. Trečioji – Rusijos pirmai komandai Romanui Steigaueriui ir Vadimui Kazanckiui.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Antrą vietą pelnęs kūrinys
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Antrą vietą pelnęs kūrinys

Festivalis „Land Art Raudondvaris“ rengiamas jau antrą kartą. Pirmasis surengtas prieš dvejus metus. Tikimasi, kad jis taps tradiciniu.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Trečią vietą užėmęs kūrinys
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Trečią vietą užėmęs kūrinys

Uždarymo metu įteiktos padėkos visiems dalyviams ir jų rėmėjams. Į žemės meno klubą už paramą festivaliui priimti Kauno rajono meras Valerijus Makūnas ir Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė.

Pasak renginio sumanytojo, menininko Marijaus Gvildžio, žemės menas atsirado kaip protestas prieš urbanizaciją ir vartotojišką požiūrį į prekybą meno kūriniais. „Žemės meno kūriniai kuriami ne galerijoms ar aukcionams, jie nekilnojami ir neparduodami. Šis menas turi kitus tikslus: skatinti ekologiją, kurti traukos vietas bendruomenėms ir svečiams“, – sakė jis.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą