Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 31d. 22:12

Regimantas Adomaitis jubiliejaus dovanas priėmė su šypsena ir šlepetėmis

Regimantas Adomaitis ir Vaiva Mainelytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Regimantas Adomaitis ir Vaiva Mainelytė

Aktoriaus Regimanto Adomaičio 75-erių metų jubiliejaus šventė antradienio vakarą į Vilniaus mažąjį teatrą (VMT) sutraukė įvairių Lietuvos teatrų atstovus, kino bendruomenės narius, artisto artimuosius ir gerbėjus. Apipiltas dovanomis, paskandintas gėlėse ir pamalonintas šiltais žodžiais ir prisiminimais, vakaro kaltininkas neslėpė džiaugsmo ir prisipažino, kad didžiausia jo gyvenimo meilė – ištikimi žiūrovai.

Vakaro svečiams R.Adomaitis pirmiausia pats įteikė dovaną – suvaidino ištrauką iš spektaklio „Paskutiniai mėnesiai“. Vaidindamas savo personažą, aktorius scenoje apsiavė šlepetes, apsivilko liemenę ir su šypsena nužvelgė publiką. Matydamas salėje sėdinčius sau brangius žmones, maestro į pjesės tekstą įpynė ir savo anūkų vardus, kuriems besibaigiant vakarui dėkojo už kantrybę.

Audringais plojimais išlydėtas iš salės kaip personažas, dar audringesniais kolegų buvo sutiktas kaip solenizantas. Vakarą moderavę Eglė Gabrėnaitė ir Algirdas Latėnas su publikos palaikymu neleido R.Adomaičiui apsiauti batų ar apsivilkti švarku, todėl teatro karaliumi pavadintas jubiliatas sveikinimus priėmė... su šlepetėmis.

Dešimtis vaidmenų kine ir teatre sukūręs artistas sulaukė gausybės raštu atsiųstų sveikinimų iš Prezidentės, Seimo pirmininkės, Rusijos teatrų ir festivalių. Kultūros ministerijos vardu jam buvo įteiktas garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Po oficialių sveikinimų, R.Adomaičiui jo „kaip aktoriaus sparnų augimo pradžią“ priminė Gražina Balandytė ir kurso draugas Albinas Budnikas, atstovavę Kauno valstybinį dramos teatrą, kuriame prasidėjo jubiliato karjeros pradžia.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Aktoriaus Regimanto Adomaičio 75-erių jubiliejaus minėjimas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Aktoriaus Regimanto Adomaičio 75-erių jubiliejaus minėjimas

„Priimk šias gėles iš apvytusios damos – po kelių dienų jos tau primins mane...“ – spindėdama elegancija koketiškai kuklinosi G.Balandytė.

Kauniečiai mylimam kolegai įteikė simbolinę dovaną – buvusios Kauno dramos teatro scenos, kuri dabar keičiama, lentos gabalėlį. „Tu ant jos vaidinai“, – karštai apkabindamas sveikino A.Budnikas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Regimantas Adomaitis ir Gražina Balandytė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Regimantas Adomaitis ir Gražina Balandytė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) atstovai su Vytautu Rumšu ir Vaiva Mainelyte priešakyje R.Adomaitį pasodino ant rankų darbo kėdutės ir įteikė drobinį maišelį. „Šaukštas ryte, šaukštas vakare – ir jokių problemų su kraujagyslėmis nebus“, – šypsodamasis tikino V.Rumšas.

V.Mainelytė prabilo tekstu iš kartu vaidinto spektaklio ir jaukiai priglaudė galvą prie R.Adomaičio krūtinės, o Martynas Budraitis tiesiog stipriai apkabino „kaip labai artimą man žmogų“.

„Jūsų balsas buvo pats pirmas, kurį išmokau atpažinti, kai skambindavote mano tėvui“, – tikino LNDT vadovas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Martynas Budraitis ir Regimantas Adomaitis
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Martynas Budraitis ir Regimantas Adomaitis

Su karūnos formos žvakide teatro karalių nušvietė ir toliau dalintis savo šviesa pakvietė aktorius Vytautas Paukštė, atstovavęs Klaipėdos dramos teatrą, „garbe stovėti šalia“ pasidžiaugė ir Panevėžio J.Miltinio dramos teatro atstovai.

„Kadaise mokei mane apie panas, kurios dar iki šiol tikriausiai pametusios galvą dėl tavęs“, – dėkodamas priminė kino režisierius Gytis Lukšas. Padovanojęs filmų, kuriuose vaidino R.Adomaitis, įrašų, G.Lukšas susirinkusiuosius pakvietė tylos minute pagerbti Anapilin prieš pusmetį iškeliavusią R.Adomaičio mylimą žmoną Eugeniją.

Dėkodamas už šiltą vakarą, kurio iniciatorė buvo VMT vadovė Greta Cholina, teatro korifėjus padėkojo savo meilei – žiūrovams.

„Ačiū jums visiems, ačiū žiūrovams, kurie atėjo, ateina ir gal dar biski ateis pažiūrėti, – džiaugdamasis šiltu vakaru, vylėsi R.Adomaitis. – Bet visa tai, ką gyvenime sukūriau, padariau kartu su savo Eugenija...“

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Anželika Cholina ir Regimantas Adomaitis
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Greta Cholina ir Regimantas Adomaitis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės