Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 balandžio 11d. 21:27

Rimaldo Vikšraičio albume „Prie pažįstamo pasaulio krašto“ – skausmas, prasmė, draugystė ir džiaugsmas

Kauno menininkų namuose – Rimaldo Vikšraičio albumo „Prie pažįstamo pasaulio krašto“ pristatymas
KMN nuotr. / Kauno menininkų namuose – Rimaldo Vikšraičio albumo „Prie pažįstamo pasaulio krašto“ pristatymas
Kauno menininkų namuose (KMN) vyks Rimaldo Vikšraičio albumo „Prie pažįstamo pasaulio krašto“ pristatymas. Naujas leidinys lydi vasario 4 – balandžio 29 d. ZEPHYR fotografijos erdvėje Manheime vykstančią iki šiol plačiausiai Rimaldo Vikšraičio kūrybą pristatančią retrospektyvinę to paties pavadinimo parodą.

Renginyje dalyvaus kūrinių autorius R.Vikšraitis, fotografo parodos kuratorius, leidinio sudarytojas bei teksto autorius Thomas Schirmböck, ir Lietuvos Fotomenininkų sąjungos pirmininkas, leidinio sudarytojas Gintaras Česonis.

Kelis dešimtmečius R.Vikšraitis gyveno mažame kaime Lietuvos gilumoje, kur kasdienybę žymėjo skurdas bei kitos socialinės negandos. Būdamas savu žmogumi toje aplinkoje, jis užfiksavo įvairias šios kasdienybės akimirkas, parodančias lietuviško kaimo pasaulį iš vidaus, be jokio moralinio filtro.

Fotografo vaizdai pasakoja apie gyvenimo skausmą ir prasmę, tuo pačiu – ir apie draugystę ir džiaugsmą. Interviu su T.Schirmböck, fotografas teigė, kad nenori daryti nuotraukų, kurios tiesiog patiktų žmonėms: „Man buvo labai svarbūs socialiniai motyvai, todėl visada domėjausi šia tema ir tyrinėjau aplink mane vykstantį socialinį gyvenimą. Apie tai noriu papasakoti žiūrinčiajam.“

Leidinio tekste T.Schirmböck rašo: „Rimaldas Vikšraitis fotografijoms pasirinko Lietuvos lygumas. <...> Kaimo namai ir jų aplinka Vikšraičiui tampa savotiška scena, kurioje jis stebi ir fotografuoja savo veikėjus. <...> Išties, fotografas drauge su kaimo žmonėmis dalyvauja veiksme – bet, pasak jo, ne siekdamas manipuliuoti situacija, o norėdamas būti jos dalimi. Jie visi dalinasi scena: vieniši seniai, suvargėliai, netikėliai ir girtuokliai, moterys su savo vyrais, meilužiai su savo mylimosiomis, o aplink nuolat zuja vaikai. Šie nėra aplinkybių aukos, jie – aktoriai, kaip ir visi aplink: krečia pokštus miegantiems girtuokliams, neša tėvui alaus butelį, išdykauja didžiuliame ir skurdžiame chaose.“

R.Vikšraitis (g. 1954) – nuo 1985 m. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, surengęs per 50 individualių parodų Lietuvoje bei užsienyje. 2009 m. didžiausiame Europos fotografijos festivalyje „Rencontres d’Arles” menininko darbai įvertinti prestižiniu Metų Atradimo apdovanojimu, kuriam juos nominavo garsus fotografas iš Jungtinės Karalystės Martinas Parras. Kiti svarbūs menininko leidiniai: „Fotografijos“ (2002), „Vienkiemio godos“ (2006) „Rimaldas Vikšraitis: Grimases of the weary village“ (2010), „Tikras pasaulis/The Real World“ (su M.Parru, 2010), „Naked“ (2012), „Homo Vikšraitis“. (2017).

Albumo leidybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba. Renginį pristato: Kauno fotografijos galerija.

Albumo pristatymas vyks Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56) balandžio 12 d. 17 val.

Renginys yra KMN kultūros informacijos centrą lydinčių renginių ciklo dalis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

01:21:38
24:31
02:39

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali