Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimšienės fotografijose užfiksuota meilė žmogui

Parodos „Gyvenimas yra gražus“ fotografija
Jolantos Rimšienės nuotr. / Parodos „Gyvenimas yra gražus“ fotografija
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio 3 d., antradienį, 18 val. sostinės senamiestyje įsikūrusioje galerijoje „Actus magnus“ bus atidaryta pirmoji personalinė Jolantos Rimšienės fotografijų paroda „Gyvenimas yra gražus“. Plačiajai visuomenei ši asmenybė labiausiai žinoma kaip „Kronta“ leidyklos direktorė, daugybės meno albumų, grožinės literatūros ir vadovėlių leidėja.

Nors fotografuoja jau daugiau nei dešimt metų ir buvo sulaukusi ne vieno paskatinimo iš profesionalių fotografų ir specialistų surengti savo nuotraukų parodą, Jolanta Rimšienė prisipažįsta, kad iki šiol Lietuvoje jos darbais džiaugėsi tik artimieji, bičiuliai, per nuogirdas apie jos nuotraukas sužinodavo bei įsigydavo ir nepažįstami fotografijos mėgėjai, keletą nuotraukų autorė panaudojo leidyklos leidžiamose knygose.

Užsienyje Jolantos Rimšienės nuotraukų yra įsigiję albumų ir plakatų leidėjai, interjerų kūrėjai, fotografijos priklauso personalinėms kolekcijoms Vokietijoje, Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje ir kt. Prieš trejetą metų jos fotografija tapo laimėtoja tarptautiniame orientalistikos fotokonkurse.

Parodoje „Gyvenimas yra gražus“ Jolanta Rimšienė pristato nuotraukas iš pastarųjų šešerių metų kelionių po pasaulį – Indiją, Nepalą, Kubą, Gambiją, Seišelius, Mauricijų, Šri Lanką.

„Egzotiška šalis ir fotoaparatas – dažnas duetas mėgstančių keliauti žmonių repertuare, tačiau Jolantos Rimšienės nuotraukos nėra turistiniai „paspragsėjimai“, įamžinant įspūdžius ar įdomybes“, – sako galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė.

Iš autorės nuotraukų į mus žvelgia Indijoje sutikta mąslaus žvilgsnio mergaitė, cigarą rūkanti linksmuolė iš Kubos, aplinkinius laiminantys Nepalo jogai ar išdykaujantys budistų vienuoliai vaikai. Visus šiuos nuotraukų herojus autorė fiksuoja ne kaip „įdomu“ ar „egzotiška“, bet žvelgia giliau, ieškodama vardiklio, bendro mums visiems, kuriame pasaulio krašte bebūtume, ir už intriguojančios formos ji mato Žmogų apskritai.

„Aš myliu žmones ir tikiu, kad gyvenimas yra gražus, net jei kartais byra ašaros“, – teigia Jolanta Rimšienė.

Paroda vyks iki lapkričio 17 d.

Jolanta Rimšienė – nuo 1998 m. leidyklos „Kronta“ direktorė, Lietuvos leidėjų asociacijos narė, pirmoji nepriklausomoje Lietuvoje išleido istorijos vadovėlių seriją. Per daugiau nei dešimtmetį jos išleistos knygos pelnė daug apdovanojimų geriausių ir gražiausių knygų konkursuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą