Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Rastauskas pristatys naująjį kūrinį – „Bermudų trikampį“

Skaitytojams bus pristatomas naujasis Rolando Rastausko kūrinys.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / Skaitytojams bus pristatomas naujasis Rolando Rastausko kūrinys.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 16 d. 18.30 val. Klaipėdos I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Rolando Rastausko teatrinių istorijų knygos „Bermudų trikampis“ (su DVD) premjera.

Renginyje dalyvaus prof. Gytis Padegimas, Viktorija Ivanova, Gitana Gugevičiūtė (moderatorė), Eglė Deltuvaitė, Gytis Skudžinskas ir autorius.

Žinomo dramaturgo, poeto, eseisto Rolando Rastausko knyga „Bermudų trikampis/Teatrinės istorijos“ (dizaineris Gytis Skudžinskas) aprėpia kelių dešimtmečių teatrinę autoriaus patirtį: nuo pirmosios pjesės „Lenktynių aitvaras“ (1972), pirmųjų akcijų Vilniaus universitete, LIFE spektaklių apžvalgų ir recenzijų, stažuočių britų teatruose, darbo Bonos bienalėje bei tarptautiniame festivalyje „Kontakt“ ligi inscenizacijų Oskarui Koršunovui ir „Meno forto“ atidarymui, skaitymo performansų ir eksperimentų apleistame plaukimo baseine bei „vampyriškoje“ Transilvanijoje.

Tekstai ir fragmentai, kurių pagrindiniai personažai — garsūs ir jau užmiršti kūrėjai, ne tik atspindi platų Lietuvos, Europos teatrinio gyvenimo, jo problemų lauką, sykiu brėžia ir naujo žanro — teatrinės eseistikos — trajektorijas. Gausiai iliustruotas žymių fotografų ir autoriaus asmeninio archyvo nuotraukomis leidinys su interaktyvia DVD zona galėtų būti suvokiamas kaip unikalus spektaklis, labirintu besiplėtojantis mąslaus skaitytojo akivaizdoje.

Anot Kęstučio Navako, tai dar viena svari plyta į lietuviško teatro sieną. Autorius yra ne teatro kritikas, o tiesioginis teatrinių reiškinių dalyvis, dažniausiai į veiksmų epicentrą patenkantis per tarnybinę įeigą. Tad ir žiūros taškas čia dažniausiai ne kur nors ketvirtojoje žiūrovų salės eilėje. Tai ir teatrinė archeologija, nes daugelio aprašomų reiškinių nebelikę ne tik pačių (spektakliams tai būdinga), bet ir liudijimų apie juos. Gerai, kad nors RoRa savo plunksnos skalpeliu išraižė savo ornamentuotas runas. Be to, knygoje rasite ir autoriaus pjesę „Bermudų trikampis“ – unikalią lietuvių dramaturgijos kontekste.

Rolandas Rastauskas (g. 1954) — dramaturgas, poetas, eseistas, vertėjas, performeris. Baigė anglistiką Vilniaus universitete. Stažavo Karališkajame nacionaliniame teatre Londone, Edinburgo Traverse Theatre ir Stepheno Josepho Theatre in the Round Skarbore. Klaipėdos universiteto docentas. Daugelio tarptautinių kultūros projektų ir konferencijų dalyvis, teatro festivalių, tarp jų Bonos bienalės (1992–1994), konsultantas. „Atgimimo“ (1989–1990), „Lietuvos ryto“ (1993–2003), „Čikagos Akiračių“ (2003–2004), „Verslo klasės“ (nuo 2005) skiltininkas. Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno tarybos narys.

Kaip dramaturgas debiutavo pjese Lenktynių aitvaras (Valstybinis jaunimo teatras, 1972), kaip poetas — eilėraščių knyga Albumas (1987). Išleido dar kelias poezijos knygas, parašė pjesių ir scenarijų dramos teatrams, publikavo tris esė ir pjesių rinkinius. Parengė ir atliko skaitymo performansų, dalyvauja šiuolaikinio meno parodose.

Verčia iš rusų, lenkų, slovėnų, anglų kalbų. Jo paties tekstų išversta į anglų, gruzinų, lenkų, rusų, slovėnų, švedų, ukrainų ir kt. kalbas.

Rašytojui paskirta LR kultūros ministerijos premija už geriausią metų kultūrinę publicistiką (2001), Ievos Simonaitytės premija bei Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto premija už kūrybiškiausią 2005 metų knygą Kitas pasaulis (abi 2006). Lietuvos nacionalinės kultūros premijos laureatas (2010).

Apie jį sukurtas TV filmas Vaikštūnas RoRa (rež. Juozas Javaitis, 2006). Tebegyvena Palangoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą