TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rotušėje šurmuliuoja labdaringa Kalėdų mugė (atnujinta 16.12 val.)

Ambasadorių žmonos Vilniuje ir Alma Adamkienė sekmadienio rytą sostinės Rotušėje atidarė septintąją tarptautinę Kalėdų labdaros mugę.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ambasadorių žmonos Vilniuje ir Alma Adamkienė sekmadienio rytą sostinės Rotušėje atidarė septintąją tarptautinę Kalėdų labdaros mugę.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Užsienio šalių ambasadorių žmonos ir Alma Adamkienė sekmadienį sostinės Rotušėje atidarė septintąją tarptautinę Kalėdų labdaros mugę. Už mugėje parduotas prekes surinktos lėšos bus skiriamos labiausiai jų stokojantiems.

Nuo pat ankstyvo sekmadienio ryto Vilniaus Rotušė sekmadienį kvepėjo meduoliais, pyragais ir karštu vynu. Šios vaišės ir kiti suvenyrai iki pat vakaro puikuojasi ant daugiau nei 30-ies pasaulio šalių atstovų stalų. Jau septintus metus labdaringą mugę organizuoja Vilniaus Tarptautinė moterų asociacija, vienijanti Lietuvoje reziduojančių užsienio ambasadorių bei verslininkų žmonas bei lietuves moteris.

Labdaringoje mugėje gali apsilankyti bet kas, nepagailėjęs 2 Lt už įėjimą. Pačioje mugėje vilniečius vilioja suvenyrai iš įvairių kraštų, gardėsiai, rankų darbo papuošalai, originalūs meno dirbiniai, knygos, eglučių papuošimai. Apsipirkti mugėje vilniečius vilioja prieinamos kainos, neretai mažesnės nei prekybos centruose, pavyzdžiui, baltarusiškos ar rusiškos degtinės butelis mugėje kainoja nuo 10 Lt, įvairių šalių vynai – nuo 15 Lt.

„Kalėdos artėja, o su Kalėdomis artėja ir gerų darbų pradžia“, – ragindama pirkti suvenyrus ir taip aukoti vaikams prieš atidarydama mugę sakė renginio globėja Alma Adamkienė. Mugėje A.Adamkienė kartu su vyru Valdu Adamkumi įsigijo suvenyrinių virtuvės įrankių, megztų papuošalų eglutei, alkoholinių gėrimų bei saldumynų. Kartu su jais apsipirkinėjo ir Vilniaus miesto meras Vilius Navickas su žmona.

Labdaros mugės organizatoriai planuoja, kad mugės metu bus surinkta 150 tūkst. Lt. Šių metų šventėje surinkti pinigai atiteks Kauno specialiajai mokyklai, ugdančiai psichikos negalią turinčius vaikus ir jaunuolius, Socialinės pagalbos vyresniems žmonėms ir neįgaliesiems centrui Ukmergėje, Pagalbos moterims ir vaikams centrui „Nendrė“, Dingusių asmenų šeimų paramos centrui, taip pat organizacijai „Gelbėkit vaikus“.

Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės idėja pirmąkart buvo įgyvendinta 2002 metais, kai Austrijos ambasadoriaus rezidencijoje tuometinio ambasadoriaus žmona p. Rosemaria Schwarzinger surengė pirmąją nedidelę mugę. Pastaruosius kelis metus šią labdaringą šventę rengia Vilniaus tarptautinė moterų asociacija. Per šį laikotarpį Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje buvo surinkta beveik 400 tūkst. litų, kurie atiteko stokojantiems, neįgaliems ir likimo nuskriaustiems vaikams, seneliams bei socialiai remtiniems žmonėms. Praėjusiais metais renginį aplankė 4000 vilniečių ir miesto svečių, labdarai buvo surinkta virš 250 tūkst. litų.

Papildyta 16.12 val. Iš 30-ies šalių prekystalių, kuriuose buvo prekiaujama kalėdiniais saldumynais, rankų darbo papuošalais, originaliais meno dirbiniais, knygomis ir tradicinėmis maloniomis smulkmenomis buvo surinkta per 110 tūkst. litų labdarai, dar 50 tūkst. litų prieš mugę paaukojo generaliniai rėmėjai. Šventėje apsilankė per 2,5 tūkst. vilniečių bei miesto svečių, teigiama pranešime spaudai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018