Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rudenį Vilnių užkrės „Europos džiazas“

„BrassBastardz“
Organizatorių nuotr. / „BrassBastardz“
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo mėn. 23 – 26 dienomis ir lapkričio mėn. 17 – 21 dienomis Lietuvos Rusų dramos teatre, gyvos muzikos klube „Tamsta“ ir viešbutyje „Holiday Inn Vilnius“ karaliaus Europos džiazo meistrai ir primadonos.

Rugsėjo 23 d. vilniečius ir miesto svečius į koncertus pakvies gaivus džiazo muzikos gūsis, pradedantis dviejų ciklų džiazo projektą „Europos džiazas“.

Projektą atidarys grupė iš Norvegijos „Atomic“. Elektrinės netekti besiruošiančioje Lietuvoje žodis „atominis“ šiais laikais primena druskos barstymą ant žaizdos, tačiau šiems norvegams tai tikrai atleistina. Nes tikslesnį terminą apibūdinti laisvai, gaivališkai ir kūrybinio pamišimo kupinai grupės muzikai vargu ar surasi.

Karjeros dešimtmetį šįmet mininti grupė savo repertuare suplaka amerikietiškojo laisvojo džiazo eksperimentus ir europietiškos muzikos tradicijas. Šiame koncerte taip pat muzikuos ir lietuviai.

Klausytojai, jau susipažinę su grupe „QU5“, nė kiek nenustebtų, sužinoję, kad pirmasis jos koncertas už Lietuvos ribų šįmet įvyko Prancūzijoje – šio kolektyvo skambesyje tikrai netrūksta Paryžiaus dvelksmą primenančio žaismingumo ir nostalgijos. Dvi vokalistes, akordeonistų trio ir būgnininką sujungęs projektas pirmuosius žingsnius į sceną žengė 2006-aisiais, o po metų jau džiaugėsi konkurso „Jazz fontanas“ pirmąja vieta.

Vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos QU5, Neda ir Artūro Anusausko kvartetas, „BrassBastardz“ (Lietuva), „Aleksa Brothers Group“ (Lietuva – D. Britanija), „Atomic“ (Norvegija – Švedija), „Sun Trio“ (Suomija). Po vakarinių koncertų Lietuvos Rusų dramos teatre ir gyvos muzikos klube „Tamsta“ – žaižaruojantys nemokami jam sessions!

Lapkričio mėnesį vykstantys koncertai persipins su tarptautinio džiazo muzikos festivalio „Vilnius Mama Jazz 2009“ programa. Kur kas skaitlingiau vyksiančiuose koncertuose projekto rengėjai pakvies susipažinti su kolektyvais Yaron Herman Trio, Louis Sclavis Trio (Prancūzija), Femi Temowo – Rick James – Marijus Aleksa (D. Britanija – Lietuva), Cram Quartet (Olandija), Rozario Giuliani Quintet (Italija), pristatys džiazo projektus Andrea Pellegrini, Riccardo Jenna, Vytautas Labutis ir Eugenijus Kanevicius (Italija – Lietuva), Petras Vyšniauskas ir mokiniai (Lietuva), ryškiausias tarptautines žvaigždes – Beady Belle (Norvegija), Lars Danielsson ir Leszek Mozdzer (Danija – Lenkija).

„Europos džiazas“ – specialus Vilniui – Europos kultūros sostinei 2009 m. parengtas projektas, dviejuose Europos džiazo meistrų koncertų cikluose subursiantis įvairių tautybių ir meninių tradicijų atlikėjus. Koncertai ir išskirtiniai jam session projektai atspindės šiuolaikinio europinio džiazo įvairovę, skirtingas pasaulio muzikos kultūras ir meno reiškinius.

Temos Džiazas, Muzika
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau