-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rudenį Vilniuje – pasaulinį pripažinimą pelniusio pianisto N.Paschburgo koncertas

Lapkričio 22-ąją sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje pirmąjį koncertą Lietuvoje surengs vokiečių kompozitorius ir pianistas Niklasas Paschburgas. Jis pasaulinėse gastrolėse pristato muzikos kritikų puikiai įvertintą naujausią studijinį albumą „Oceanic“.
Niklasas Paschburgas
Niklasas Paschburgas / Natalia Luzenko nuotr.
VIDEO: Niklas Paschburg - Spark

Gražiausio 2018-ųjų albumo autorius

N.Paschburgas yra 23 metų – gimė 1994 m. Hamburgo mieste Vokietijoje. Nepaisant jauno amžiaus, kompozitorius ir muzikantas jau spėjo išgarsėti visame pasaulyje.

„Tai bus vienas gražiausių albumų, kokį išgirsite 2018 metais“, – taip šiemet išleistą Niklas Paschburg albumą „Oceanic“ pristatė muzikos kritikai iš „NPR Music“.

„Dvylika albumo instrumentinių kūrinių tuo pačiu metu ne tik perteikia melancholiją, bet ir užburia savo energija.

Beveik visus 2017 m. N.Paschburgas praleido Baltijos jūros pakrantėje, kur mėgino įsijausti į gamtos nuotaikas, kvėpavo vėju, klausėsi bangų mūšos ir visai tai perteikė savo muzikoje.

Nedideliame Vokietijos pajūrio miestelyje Gromicas muzikantas savo jėgomis įsirengė studiją. Čia buvo sukurtos ir įrašytos visos albumo „Oceanic“ kompozicijos. N.Paschburgo kūryba, kurioje persipina neo-klasika, ambientinė ir elektroninė muzika, alsuote alsuoja gamta“, – taip atlikėją ir jo kūrybą pristato koncerto rengėjas „Live Nation Lietuva".

VIDEO: Niklas Paschburg - Sand Whirling (official Video by NIKOLAJ FREMMING)

Tarp klasikos ir elektroninės muzikos

Kūrybos procesas jaunam vokiečių kompozitoriui, buvo ypatingai svarbus. Paveiktas garsių atlikėjų Nils Frahm, Ólafur Arnalds ir Hauschka, N.Paschburgas siekė sukurti išskirtinį albumą.

„Norėjau, kad mano debiutinis darbas būtų visiškai kitoks, nei muzika, kurią kūriau ar klausiai iki šiol. Galvoje sukosi kažkas tarp klasikinės ir elektroninės muzikos. Gal dėl to, mano kompozicijose vyrauja popmuzikos dainoms būdingos struktūros ir harmonijos, – sakė kompozitorius. – Tikiu, kad man pavyko perteikti abi jūros puses – ir ramybę, ir jėgą“.

N.Paschburgas įrašė daug natūralios gamtos garsų, tokių kaip jūros bangų šniokštimas, kuriuos meistriškai įkomponavo su melodijos elementais, sugrotais akustiniais instrumentais. Vėliau bendrą skambesį praturtino elektroninių instrumentų, sintezatorių ir semplų pagalba. Rezultatas pribloškė – albumas „Oceanic“ tapo nuostabiu garso takeliu, kurį pamėgo ne tik elektroninės muzikos atstovų „Bonobo“ ir „Kiasmos“, bet ir indie folk korifėjų „Bon Iver“ gerbėjai.

Prie unikalaus skambesio nemažai prisidėjo žinomas olandų prodiuseris Gijs van Klooster.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius