Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 5d. 11:08

Rumšiškėse vyks jubiliejinės Užgavėnės

Užgavėnių šėlsmas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Užgavėnių šėlsmas

Sekmadienį Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia į jubiliejinį Užgavėnių renginį Rumšiškėse. Renginio organizatoriai žada daug linksmybių ir dainų bei du rekordus: aukščiausią rietuvę iš skaniausių blynų ir didžiausią Morę su įspūdingais efektais.

Kiekvienais metais artėjant pavasariui į Rumšiškes traukia būriai žmonių iš visos Lietuvos, kurie žiemą iš kiemo varo pramogomis, dainomis, šokiais ir varžytuvėmis, o šios Užgavėnės Lietuvos liaudies buities muziejuje bus jubiliejinės – trisdešimtosios.

„Į linksmybes įsuks liaudies melodijomis folkloro ansambliai, mįslių viktorina, jėgos ir miklumo rungtys, fotosesijos su šventės herojais ir kaukių konkursas. Užgavėnės – pati linksmiausia šventė visai šeimai. Pramogauti čia galės ne tik vaikai su tėveliais, bet ir visi, kurie mėgsta tikras lietuviškas linksmybes. Norintys aštresnių įspūdžių galės pasivėžinti arklių traukiamomis rogėmis ar jodami išbandyti žemaitukų eiklumą“, – pasakojo Lietuvos liaudies buities muziejaus vyresnioji muziejininkė Vida Olechnovičienė.

Liaudies išmintis teigia: jei per Užgavėnes gerai pavalgysi – sotus ir stiprus būsi visus metus. Šventės dalyvius džiugins po visą muziejų pasklisiantis blynų kvapas ir blynų kąsniavimo varžytuvės. Siekiant aukščiausios blynų rietuvės rekordo, planuojama iškepti blynų iš daugiau nei 30 kg miltų.

Muziejuje vyks Užgavėnių kaukių konkursas bei dalyvių eitynės nuo malūno link specialiai šiai šventei sukurtos Morės.

Morė – žiemos ir tamsos simbolis. Pagal lietuvių papročius Morės deginimas susijęs su žiemos išvarymu. Visų šventės dalyvių laukia išskirtinis reginys. Rekordinę Morę kurs žinomas skulptorius Mindaugas Junčys, kuris ugnies skulptūrų čempionate laimėjo aukso medalį.

„Morė bus papuošta ne tik lietuviškais ornamentais bet ir specialiaisiais efektais. Tai bus ne tik gražus, bet ir triukšmingas, įspūdingas reginys“ – pasakojo skulptorius M.Junčys.

Užgavėnių šventės metu siekiamus aukščiausios rietuvės ir didžiausios Morės rekordus fiksuos „Factum“ agentūros atstovai.

Jubiliejinės Užgavėnės vyks kovo 6 d., 12 val. Lietuvių liaudies buities muziejuje, L.Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės, Kaišiadorių rajonas.

Įsigyti bilietus galima iš anksto www.bilietupasaulis.lt Tačiau tie, kurie į šventę atvyks su medinėmis kaukėmis, į muziejų galės patekti nemokamai.

Sekmadienį Užgavėnės vyks ir įvairiose Kauno vietose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės