Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Neries krantinę nušvies ugnies skulptūros ir lazerių šou

Vilniaus Rotušės aikštėje parodytas ugnies šou.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Savaitgalį Neries krantinę nutvieks ugnies pasirodymai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo 19 ir 20 dienomis Vilniuje įvyks du renginiai, kviečiantys prisiminti tradicinę lietuvių kultūrą, pajusti žmogaus ir gamtos harmoniją.

Šeštadienį 20 valandą Neries upės krantinėje prie Karaliaus Mindaugo tilto įvyks ugnies reginys „Dialogas su senąja Europa“. Čia skambant Veronikos Povilionienės ir grupės „Trys keturiose“ dainoms ir sutartinėms, šiaudinės skulptūros pavirs ugninėmis. Reginį, sukurtą pagal mokslininkės Marijos Alseikaitės – Gimbutienės darbą „Senoji Europa“, lydės lazerių pasirodymas.

Ugnies skulptūras kurs profesionalūs skulptoriai – Rytas Jonas Belevičius, Marius Grušas, Viktoras Geraščenko, Gediminas Piekuras, Kazys Venclovas. Skulptūros simbolizuoja lietuvių tradicinės kultūros sąsajas su senosios Europos kultūra.

Sekmadienį toje pačioje vietoje 20-22 valandą įvyks Lietuvos tūkstantmečiui ir rudens lygiadieniui paminėti skirtas muzikos, garsų ir šviesų renginys „Vilniaus legenda“.

Jo metu dešiniojoje Neries krantinėje susirinkę moksleiviai ir studentai iš žvakių išdėstys ir uždegs iš kunigaikščio Gedimino laikų pasiekusius ženklus: Gedimino stulpus-Aukso vartus, Vilko pėdos ir XIV amžiaus apeiginio kirvelio ženklus. Juos komponuos dailininkė Julija Ikamaitė.

Krantinėje su ugnimi šoks Vilniaus fakyrų klubo „Ugniniai ženklai“ nariai. Neries upe atplauks trys Gedimino sapną ir Vilniaus miesto viziją simbolizuojančios kompozicijos: Gedimino medžioklė, Žynys Lizdeika, Vilniaus miesto vizija. Šių kompozicijų autoriai – Mindaugas Aliukas, Daumantas Kučas, M.K.Čiurlionio meno mokyklos jaunieji skulptoriai. Muzikos ir garso kompozicijos bei improvizacijų autorius – Gediminas Žilys.
 

Temos Neris, Europa
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau