TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalį Pilaitėje – šviesos instaliacijų festivalis „BEEpositive“

Šviesos instaliacijų festivalis „BEEpositive“
"BEEpart" nuotr. / Šviesos instaliacijų festivalis „BEEpositive“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį, spalio 13 d., 18 val. Vilniaus miegamajame rajone – Pilaitėje – vyks antrasis tarptautinis šviesos instaliacijų festivalis „BEEpositive“.

Šių metų festivalio tema – „Prisikėlimas“. Pasak festivalio organizatoriaus, BEAPART dirbtuvių įkūrėjo Andriaus Ciplijausko, tai daugiaprasmis žodis, kuris asocijuojasi ne tik su religija, bet panaudotų daiktų prikėlimą antram gyvenimui arba miegamojo rajono atgaivinimą, pažadinimą nors ir vienam vakarui. Šių metų renginiu visuomenė bus skatinama atkreipti dėmesį į ekologiją ir aplinkos bei energijos resursų tausojimą, didėjantį atliekų kiekį.

Renginio organizatoriai kūrybinės dirbtuvės „BEEpart“ kviečia vilniečius ištrūkti iš miesto centro ir savaitgalį praleisti netradicinėje aplinkoje.

„Idėja kilo įkūrus „BEEpart“ kūrybines dirbtuves, siekiant suburti vietos bendruomenę ir surengti didesnius kultūrinius renginius“, – aiškino Andrius Ciplijauskas.

Eksperimentinis meno centras, įsikūręs tarp miškų, nebaigtų statyti pastatų, prie daugiabučių. Ekologiškas ir nepriklausomas nuo infrastruktūros pastatas sukurtas iš nebenaudojamų, apšiltintų šiaudais jūrinių konteinerių, be tradicinio vandentiekio ir kanalizacijos.

Atvykstantiems į renginį kelią rodys nebaigtas statyti 9 aukštų daugiabutis, virsiantis įvairiom spalvom žaižaruojančiu pastatu, festivalio lankytojus džiugins specialiai sukurta miško alėja, Pilaitės gyventojai ir svečiai turės galimybę užlipti į specialiai sukonstruotą apžvalgos tiltelį ir pamatyti savo rajoną iš kitos perspektyvos bei kitomis šviesos instaliacijomis ir skulptūromis. Taip  pat bus galima pamatyti ir naujausius apšvietimo technikos sprendimus.

Festivalyje dalyvaus žymus Australijos menininkas – Lawrence Wallen bei Lietuvos menininkai Linas Kutavičius, Saulius Valius ir kiti. Savo darbus pristatys miestiečiai bei meno studentai.

Spalio 10 dieną 18 val. „BEEpart“ dirbtuvėse įvyks vieša nemokama paskaita apie racionalų elektros naudojimą buityje.

Pernai duris pravėrusiose „BEEpart“ dirbtuvėse, kurios tampa Pilaitės kultūros židiniu, nuolat rengiamos parodos, vyksta meniniai užsiėmimai vaikams ir suaugusiems, rodomi nekomerciniai filmai, organizuojami seminarai, dirbtuvės. Dirbtuvės orientuotos į vietos bendruomenę, į tarptautinius projektus, daug dėmesio skiriama vietos gyventojų įtraukimui į savanorišką veiklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau