Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniausia galerija Lietuvoje švenčia 25 metų gimtadienį ir kviečia į parodą „Žilvitis“

Parodos „Žilvitis“ atidarymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Parodos „Žilvitis“ atidarymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Didžiausia šiuolaikinio meno galerija Baltijos šalyse – galerija „Vartai“ Vilniuje – švenčia 25 metų sukaktį. Šia proga surengta grupinė šiuolaikinio meno paroda „Žilvitis“, kurioje dalyvauja mūsų šalį garsinantys Lietuvos menininkai, tarp kurių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Žilvinas Kempinas ir Deimantas Narkevičius.

Nuo pat įkūrimo 1991 m. galerija „Vartai“ yra stiprus kultūrinės traukos centras. Čia vyko ne tik modernaus meno parodos, bet ir knygų pristatymai, poezijos vakarai, kamerinės muzikos koncertai.

„Vartai“ visada buvo atviri įvairioms iniciatyvoms ir formatams, todėl per ketvirtį amžiaus išgyveno ne vieną virsmą, permąstė savo tapatybę, stebėjo kultūros lauką ir keitėsi kartu su juo. Galų gale tapo viena svarbiausių ir aktyviausių Lietuvos privačių galerijų, joje galima pamatyti ir įsigyti įvairiausių medijų Lietuvos ir užsienio šiuolaikinių menininkų kūrinių.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos „Žilvitis“ atidarymas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos „Žilvitis“ atidarymas

 

Ketvirtadienį galerijos įkūrimas paminėtas Šv. Kotrynos bažnyčioje. Į Lietuvą šia proga atvyko garbių svečių iš užsienio.

Vėliau galerijoje „Vartai“ atidaryta paroda „Žilvitis“, jos autoriai – Danutė Gambickaitė ir Arnas Anskaitis. 

Grupinė paroda „Žilvitis“ – tai keliasluoksnė ekspozicija, kurioje pristatomi su galerija bendradarbiaujančių menininkų Žilvino Kempino, Deimanto Narkevičiaus, Svajonės ir Pauliaus Stanikų, Julijono Urbono, Andriaus Zakarausko, Jurgos Barilaitės, Lauros Garbštienės, Ugniaus Gelgudos, Roberto Narkaus, Lino Jusionio, Rūtenės Merkeliopaitės, Vytauto Viržbicko kūriniai. 

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos „Žilvitis“ atidarymas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos „Žilvitis“ atidarymas

Ekspoziciją papildo ir specialiai šiai parodai sukurtos menotyrininkės Danutės Gambickaitės ir menininko Arno Anskaičio instaliacijos. Parodos lankytojai turės galimybę išvysti Lietuvos šiuolaikinio meno lauko įvairovę: nuo minimalistinių vietos, laiko ir judėjimo suvokimą keičiančių objektų iki vizualiai iškalbingų ir erotiškų tapybos drobių ar egzistencialistinių asmeninių patirčių išraiškos. Nuo kūniškumo retorikos bei esminių šiuolaikinio meno kontroversijų apmąstymo iki fundamentalių vertybių persvarstymo. 

Pavadinimas „Žilvitis“ (taip vadinasi ir nuo galerijos istorijos pradžios joje esantis baldas – sofa) šios parodos kontekste tampa įvairioms interpretacijoms atvira metafora. „Žilvitis“ kviečia pažvelgti į turtingą galerijos istoriją, prisiminti jos praeitį ir permąstyti dabartį, įvertinti per daugelį metų joje natūraliai susiklosčiusius pokyčius.

Paroda „Žilvitis“ galerijoje „Vartai“ veiks iki balandžio 2 d. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau